АО “Вишневий і партнери” допомогло клієнту визначити найкращий для нього порядок побачень з дитиною.

150390855351641_big

В провадженні Ірпінського міського суду Київської області перебувала цивільна справа за первісним позовом клієнта АО «Вишневий і партнери», який являється батьком дитини, про визначення способу його участі у вихованні дитини та про зобов’язання відповідача не чинити перешкоди у спілкуванні, вихованні та забезпеченні дитини; за зустрічним позовом матері про визначення способу участі батька у вихованні дитини.

Так, провадження в цивільній справі було відкрито ще 16 червня 2016 року.

Судове засідання, в якому суд перейшов до розгляду справи по суті відбулось 13 грудня 2016 року та з того моменту, на протязі 1 року судом призначалось більше 10 (десяти) судових засідань. Жодне з яких не відбулось (були зняті з розгляду) під приводом перебування суді в іншому судовому засіданні чи то в нарадчій кімнаті.

Загалом суддею було призначено аж 17 судових засідань.

Звісно, в зв’язку з цим було подано скаргу до ВРП, так як в даному випадку вбачалось очевидне затягування судового процесу, та порушення всіх можливих «розумних» строків.

Однак і на цьому порушення зі сторони судді не закінчились.

Після того як суд перейшов до розгляду справи по суті, матір’ю дитини було подано уточнені позовні вимоги в частині зустрічей батька за місцем її проживання (воно різко було змінене) (в ста кілометрах від місця проживання батька), та за одне засідання розглянуто справу без надання можливості висловити свою думку ні органам опіки та піклування (їх в даному випадку було три) ні відповідачу (питання про приєднання цієї уточненої позовної заяви в судовому засіданні не вирішувалось).

Рішенням Ірпінського міського суду Київської області від 11 грудня 2017 року частково задоволено первісний позов клієнта АО «Вишневий і партнери» та частково задоволено зустрічний позов матері.

Так, суддя Ірпінського міського суду Київської області не надала можливості клієнтові брати дитину на 2 тижні в зимовий період та 2 тижні в літній період – з метою оздоровлення та відпочинку; вказав місце зустрічі батька з дитиною – за місцем проживання матері (в 100 кілометрах від батька) та визнаичв, що перші пів року спілкування з дитиною будуть проводитись в присутності матері.

Вважаючи, що рішення Ірпінського міського суду Київської області від 11 грудня 2017 року ухвалене з порушенням норм процесуального права та неправильним застосуванням норм матеріального права, АО «Вишневий і партнери» було подано апеляційну скаргу на вищевказане рішення.

Так, постановою Апеляційного суду Київської області від 24 травня 2018 року рішення Ірпінського міського суду Київської області від 11 грудня 2017 року в частині визначення способів участі клієнта у спілкуванні та вихованні малолітньої дитини, та в частині зобов’язання проводити спілкування з дитиною в присутності матері перші півроку спілкування було скасовано та ухвалено в цій частині нове рішення.

Визначено способи участі клієнта у вихованні малолітньої дитини, та спілкуванні з нею наступним чином: систематичні побачення щотижня – вівторок, четвер з 17:00 до 20:00 год.; побачення в перші і треті вихідні дні місяця за місцем проживання клієнта, починаючи з 11:00 год. суботи до 17:00 год. неділі; спільний відпочинок клієнта з дочкою встановлено на 1 тиждень в зимовий період та 2 тижні в літній період з метою оздоровлення дитини.

Таким чином АО «Вишневий і партнери» захистили права клієнта та досягли ідеального в його випадку способу участі у спілкуванні та вихованні дитини.

This post is also available in: Russian