img_3878

Виконавчий напис нотаріуса. Підстави визнання таким, що не підлягає виконанню.

На сьогодні багато клієнтів звертаються з одним питанням – відкрито виконавче провадження, але суду не було, чи можливо так взагалі?
Можливо.
Більшість фінансових компаній користуються послугами нотаріусів, які вчиняють виконавчі написи.
Фактично виконавчим написом є розпорядження нотаріуса про примусове стягнення з боржника на користь кредитора грошових сум. І виконавчий напис нотаріуса є виконавчим документом, тому додатково звертатись до суду не потрібно. Фінансова компанія маючи на руках виконавчий напис вже може звертатись до державної виконавчої служби або до приватного виконавця та стягувати кошти.
Однак, основною умовою для вчинення виконавчого напису є те, що подані документи мають підтвердити безспірність заборгованості або іншої відповідальності боржника перед стягувачем та за умови, що з дня виникнення права вимоги минуло не більше трьох років, а у відносинах між підприємствами, установами та організаціями – не більше одного року.
Право вимоги виникає з дня, наступного після того, коли було прострочено платіж за договором.
Саме ця умова досить часто не виконується фінансовими компаніями, що дозволяє звертатись до суду та визнавати виконавчий напис таким, що не підлягає виконанню.
Деякі фінансові компанії пішли ще далі, і навіть при умові коли є рішення суду про стягнення коштів, наприклад на користь банку, після того як банк відступає їм право вимоги, йдуть до нотаріуса та отримують виконавчий напис. По суті для фінансової компанії це дозволяє суттєво економити на часі та витратах на суди. Однак, для боржника, відбувається подвійне стягнення заборгованості, що заборонено, та виникає необхідність у визнанні такого виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню, так як порушено принцип безспірності заборгованості.
Тому якщо нотаріусом було порушено процедуру вчинення виконавчого напису або вимоги кредитора є неправомірними варто такий напис оскаржити до суду.
Також перед судом необхідно поставити питання про забезпечення позову шляхом зупинення вчинення виконавчих дій до закінчення розгляду справи, щоб до моменту винесення рішення по справі, нотаріус не продовжував стягувати кошти з боржника.

Оставь свой E-mail,
чтобы скачать шаблон

Ваше имя

Телефон

Ваш e-mail

×

photo_2021-02-04_14-05-50_cr

Записаться на консультацию с Александром Вишневым

Это личное знакомство с Александром в течении 1-2 часов. В процессе общения Вы раскрываете суть проблемы, предоставляете необходимые документы для анализа и получаете ответы на вопросы.
Стоимость консультации — от 1 000 грн.

Ваше имя

Телефон

×

consultation 

Консультация

от 1 000 грн.

Это личное знакомство длительностью 1 час. Во время консультации Вы подробно описываете сложившуюся ситуацию, предоставляете необходимые документы для детального анализа и получаете ответы на вопросы, которые Вас интересуют.

×

consultation 

Брачный договор

от 2500 грн.

Заключение договора – один из наиболее удобных и эффективных способом достижения согласия между людьми. В договорном порядке можно разделить имущество, согласовать вопросы касательно воспитания ребенка и выплаты алиментов. Наибольшим плюсом этого процесса является то, что каждая из сторон имеет возможность контролировать ситуацию и принимать решения в равной доле.

×

consultation 

Медиация

от 5000 грн.

Семейная медиация – это способ мирного урегулирования конфликта между сторонами с помощью не заинтересованной стороны (медиатора – семейного адвоката). Адвокаты “Вишневый и Партнеры” обладают необходимыми знаниями и помогут Вам найти решение ситуации, которое подойдет обеим сторонам.

×

consultation 

Судебное урегулирование

от 10000 грн.

Если все-таки Вам не удалось достичь понимания с другой стороной, спор можно решить в судебном порядке. Адвокаты “Вишневый и партнеры” имеют 10-ти летний опыт представления интересов в суде, поэтому нам под силу вести дело любой сложности.

×