unnamed

Водіям, які оплатили штраф одразу, не надсилатимуть постанов про адмінстягнення: прийнято Закон.

Верховна Рада України прийняла у другому читанні проект Закону “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо виконаних постанов”.

Законопроектом № 5058 пропонується передбачити, що постанова про накладання адміністративного стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), надсилається відповідальній особі (порушнику) рекомендованим листом з повідомленням лише у випадку, якщо вона не була виконана шляхом оплати штрафу протягом 15 днів з дня її винесення.

Відповідні зміни пропонується внести до частини 7 статті 2791 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Проектом пропонується розширити підстави набрання постановою законної сили, а саме у разі її виконання, тобто сплати штрафу.

Зміни пропонується внести до частини 2 статті 291 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Ухвалення законопроєкту припинить неефективне використання коштів державного та місцевих бюджетів, дозволить зекономлений ресурс спрямувати на фінансування заходів забезпечення безпеки дорожнього руху, розвиток паркувальної сфери міст та впровадження інфраструктурних проектів. У той же час добросовісні громадяни, які оплатили накладені штрафи за порушення ПДР та паркування, не отримуватимуть вже погашені постанови про притягнення до адмінвідповідальності.

Якщо у Вас виникли додаткові питання для отримання консультації телефонуйте в Адвокатське об’єднання «Вишневий і Партнери»: + 38 (098) 000 2411 або пишіть: vyshnevyi.partners@gmail.com

Ми в соціальних мережах:

Facebook  https://www.facebook.com/Vyshnevyi.partners

Telegram  https://t.me/vyshnevyi

Instagram  https://www.instagram.com/vyshnevyi.partners/

Youtube https://www.youtube.com/channel/UC3Az6EVAf9brHkaSETZvI-A