5f01a9c0c4753e7cbd9bd926e28d0e9d8bb6f3ca

Допомогли клієнту компенсувати понесені витрати на адвоката.

Київський апеляційний суд компенсував відповідачам понесені витрати на адвоката внаслідок пред’явлення до них необґрунтованого позову.

В травні 2019 року Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку звернулося до власників одного з нежитлових приміщень  про скасування рішення щодо реєстрації права власності та зобов`язання привести приміщення до попереднього стану.

photo_2021-06-10_14-44-22

Представництво інтересів клієнта у справі здійснювала адвокат АО “Вишневий і Партнери” Алла Сабадин

Підготовче засідання у справі тривало протягом року, відповідачами було подано зустрічну позовну заяву та ряд доказів, які підтверджували законність набуття права власності.

Через рік ОСББ, розуміючи, що програє справу, подало так звану заяву про зміну предмету позову, в якій одночасно було змінено і предмет і підставу позову, чого закон не дозволяє. Представником відповідачів було відразу звернуто на це увагу суду і судом відмовлено ОСББ. В той же день, щоб не програвати справу ОСББ нічого не залишалося, як залишити позов без розгляду.

Враховуючи, що протягом року власники нежитлових приміщень несли витрати на послуги адвоката, до суду було подано клопотання про стягнення здійснених витрат на професійну правничу допомогу, внаслідок необґрунтованих дій позивача. Вказане клопотання судом було задоволено та стягнуто з ОСББ документально підтверджені витрати на адвоката.

Однак, ОСББ не погодилось з таким рішенням суду і подало апеляційну скаргу.

Київський апеляційний суд дійшов висновку, що у разі залишення позову без розгляду відповідачі мають право на компенсацію здійснених ними витрати на адвоката, пов`язаних з розглядом справи, внаслідок необґрунтованих дій позивача.  Оскільки, розмір витрат на оплату послуг адвоката документально підтверджений та є співмірним із обсягом наданих адвокатом послугам, то суд першої інстанції правомірно стягнув такі витрати з ОСББ.

Перш ніж йти з необгрунтованим позовом до суду, потрібно розуміти, що навіть, якщо потреба в суді відпаде й позов буде залишено без розгляду, то прийдеться компенсувати відповідачеві понесені витрати на адвоката.

 

 

photo_2021-06-10_13-50-49

photo_2021-06-10_13-50-49-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Якщо у Вас виникли додаткові питання для отримання консультації телефонуйте в Адвокатське об’єднання «Вишневий і Партнери»: + 38 (098) 000 2411 або пишіть: vyshnevyi.partners@gmail.com

Ми в соціальних мережах:

Facebook  https://www.facebook.com/Vyshnevyi.partners

Telegram  https://t.me/vyshnevyi

Instagram  https://instagram.com/vyshnevyi.partners?utm_medium=copy_link

Youtube https://www.youtube.com/channel/UC3Az6EVAf9brHkaSETZvI-A