111-840x480-c-1

ЗАТВЕРДЖЕНО НОВИЙ ПОРЯДОК МЕДИЧНОГО ОБСТЕЖЕННЯ ДОНОРІВ КРОВІ

Набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я від 08.02.2021 № 207 “Про внесення змін до Порядку карантинізації донорської плазми та до Порядку медичного обстеження донорів крові та (або) її компонентів”.

Документ, зокрема, затверджує новий Порядок медичного обстеження донорів крові та компонентів крові, який встановлює обов’язкові вимоги до медичного обстеження донорів крові та компонентів крові для надання допуску до здійснення донації чи відсторення (постійного або тимчасового) від виконання донорської функції.

Брати кров та її компоненти від донорів можуть лише у випадку, якщо його здоров’ю не буде завдана шкода. Донорам гарантується анонімність, а усі дані, які вони надають, становлять лікарську таємницю.

Приймати донорів можуть лише на підставі документа, який посвідчує особу.

Під час обстеження працівник має:

  • оглянути шкірні покриви, видимі слизові, склери;
  • пальпувати доступні лімфатичні вузли та органи черевної порожнини;
  • провести аускультацію легень, серця;
  • визначити частоту і ритмічність пульсу.

Кількість регулярних донацій крові на рік у чоловіків та жінок – не більше 6 з мінімальною перервою між стандартними донаціями 60 днів.

Кількість регулярних донацій плазми, що заготовлюється методом аферезу, не повинна перевищувати 26 процедур на рік з інтервалом тривалістю не менше 14 днів.