За несплату аліментів будуть позбавляти водійських прав та забороняти виїжджати за кордон

У Міністерстві юстиції України пропонують посилити відповідальність батьків за несплату аліментів. Таку ініціативу міністр юстиції України Павло Петренко виголосив на нещодавньому брифінгу та дав доручення Міністерству юстиції якнайшвидше розробити відповідний законопроект, щоб його могли ухвалити вже до кінця цього року.

Відповідно до ініціативи міністра, такі заходи як позбавлення водійських прав та заборона виїзду за кордон будуть дієвими для батьків, які ухиляються від сплати аліментів.

Якщо батько не сплачує аліменти протягом 6 місяців, то до нього будуть застосовані відповідні санкції. Для початку буде збільшено розмір аліментів, та позбавлено водійського посвідчення. Далі буде заборонено виїжджати за кордон.

Таку практика протягом останніх трьох років впроваджують багато країн Європи. Міністерство юстиції України сподівається, що майбутній законопроект буде краще стимулювати неплатників аліментів.

Слід зауважити, що нещодавно Верховна Рада України збільшила мінімальний розмір аліментів на одну дитину з 30% до 50% прожиткового мінімуму для дітей.

Отже, прийняття такого законопроекту стимулюватиме неплатників та посилить відповідальність за несплату аліментів.