cechy-umowy-o-dzielo

Зміни в законодавстві щодо підводних каменів в договорах.

При укладенні договору досить часто трапляється так, що особи не надають достатньо уваги умовам самого договору, які подекуди є досить кабальними. Зокрема це стосується угод про надання фінансових послуг. Як наслідок- бідкання про введення в оману. Тож нардепи подбають, аби споживачі стали розумнішими, а кредитори — багатшими.

Для цього розроблений законопроект «Про фінансові послуги та фінансові компанії» (№5065). На майже ста сторінках група авторів спробувала по-новому врегулювати правовідносини на цьому ринку. Ідеться про страхування, ломбарди, лізинг, факторинг тощо.

Звісно, акцент робиться на захисті прав споживачів і державному контролі за діяльністю небанківських фінустанов. 

Серед цікавинок — обов’язок споживача відповідально обирати фінансову послугу та уважно ознайомлюватися з умовами договору. Також позичальник має «враховувати власні можливості щодо виконання взятих на себе зобов’язань». І навіть не право, а обов’язок звертатися за роз’ясненнями щодо тих умов, які будуть не зрозумілі. Але — до підписання договору.

Тобто фактично запроваджується презумпція обізнаності з умовами надання послуги та можливості виконання договору. Отже, потім суди не братимуть до уваги посилання на невигідність умов чи введення в оману «дрібним шрифтом».

Щоправда, надавачі послуг не зможуть в односторонньому порядку змінювати умови та розривати договір у разі відмови споживача погодитися на нові.

Якщо у Вас виникли додаткові питання для отримання консультації телефонуйте в Адвокатське об’єднання «Вишневий і Партнери»: + 38 (098) 000 2411 або пишіть: vyshnevyi.partners@gmail.com

Ми в соціальних мережах:

Facebook  https://www.facebook.com/Vyshnevyi.partners

Telegram  https://t.me/vyshnevyi

Instagram https://www.instagram.com/vyshnevyi.partners/

Youtube https://www.youtube.com/channel/UC3Az6EVAf9brHkaSETZvI-A