img-state-300819

Зміни в законодавстві щодо стажування в адвоката.

Згідно останніх новин, пропонується внести зміни до Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” та звільнити від проходження стажування осіб, які на день звернення мають стаж роботи на посаді помічника судді щонайменше п’ять років, або стаж роботи на посаді судді щонайменше один рік.

Відповідно до положень законопроєкту, від проходження стажування фактично будуть звільнені:

  • особи, що пропрацювали на посаді помічника судді та мають стаж роботи в сфері права не менше 8 років (з яких три роки до призначення на посаду та п’ять років стажу на посаді помічника судді);
  • особи, що пропрацювали на посаді судді, стаж професійної діяльності яких у сфері права становить щонайменше 6 років (з яких п’ять років до призначення на посаду судді та щонайменше один рік на посаді судді).

Для осіб, яких було звільнено з посади суді через порушення вимог щодо несумісності, порушення обов’язку підтвердити законність джерела походження майна, вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або через виявлення невідповідності займаній посаді судді, обов’язок проходження стажування в адвоката пропонується залишити.

Автори законопроєкту вважають, що потреба в перевірці практичної компетентності помічників суддів та таких суддів у відставці не є виправданою, адже стаж їх роботи в сфері права на відповідних посадах дозволяє стверджувати про їх обізнаність з правничою професією та наявністю практичних знань та навичок. Саме тому недоцільно зобов’язувати суддів, які пішли у відставку але мають намір продовжувати здійснювати професійну діяльність в сфері права в якості адвокатів, після здачі відповідного кваліфікаційного іспиту проходити стажування в адвоката.

Якщо у Вас виникли додаткові питання для отримання консультації телефонуйте в Адвокатське об’єднання «Вишневий і Партнери»: + 38 (098) 000 2411 або пишіть: vyshnevyi.partners@gmail.com

Ми в соціальних мережах:

Facebook  https://www.facebook.com/Vyshnevyi.partners

Telegram  https://t.me/vyshnevyi

Instagram https://www.instagram.com/vyshnevyi.partners

Youtube https://www.youtube.com/channel/UC3Az6EVAf9brHkaSETZvI-A