jstsofndgtx

ККС ВС: ОСОБУ МОЖНА ЗВІЛЬНИТИ ВІД КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ, ЯКЩО ЇЇ ВЗЯЛО НА ПОРУКИ ОСББ

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду постановив: особу, яка уклала трудовий договір з ОСББ, можна звільнити від кримінальної відповідальності у зв’язку з передачею її на поруки. Про це повідомляє ВС.

Суть справи

Прокурор оскаржив до Верховного Суду ухвалу апеляційного суду, якою залишено без змін ухвалу місцевого суду щодо звільнення від кримінальної відповідальності та передачі на поруки трудовим колективам (магазину ФОП та трудовому колективу ОСББ) двох осіб за умови, що протягом року з дня передачі на поруки вони:

  • виправдають довіру колективів,
  • не ухилятимуться від заходів виховного характеру,
  • та не порушуватимуть громадського порядку.

На думку прокурора, звільнення від кримінальної відповідальності чоловіка, переданого на поруки ОСББ, є незаконним, оскільки:

  • короткий термін працевлаштування особи,
  • мала кількість членів трудового колективу,
  • ОСББ не можна вважати трудовим колективом, що виключає можливість передачі особи на поруки.

Висновок ККС ВС (постанова від 22 грудня 2020 у справі № 158/2745/19)

Касаційний кримінальний суд у складі ВС залишив без задоволення скаргу прокурора з огляду на таке.

З положень ст. 21 Кодексу законів про працю України щодо визначення поняття «трудовий договір» та частини п’ятої ст. 4 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», якою передбачено, що господарче забезпечення діяльності об’єднання може здійснюватися власними силами об’єднання (шляхом самозабезпечення) або шляхом залучення на договірних засадах суб’єктів господарювання, випливає можливість укладення трудових договорів між працівниками й ОСББ.

Отже, твердження прокурора про те, що співвласники багатоквартирного будинку чи їх представники не мають правових підстав на укладення відповідних трудових договорів, є безпідставними.

Водночас зазначене ОСББ є заснованим згідно з положеннями Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» та має статус юридичної особи. Відповідно до наказу, чоловіка було прийнято на роботу до ОСББ на посаду робітника з комплексного обслуговування й ремонту будинку, тобто він є членом трудового колективу.

Окрім того, згідно із статутом ОСББ, для належного утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території об’єднання найняло на роботу трудовий колектив у складі п’яти осіб, із якими укладені трудові договори, як передбачено положеннями Кодексу законів про працю України. Найманим працівникам нараховується заробітна плата, сплачуються відрахування та страхові внески відповідно до чинного законодавства України, про що вказана юридична особа звітує до відповідних органів.

Щодо доводів прокурора про неможливість задоволення вказаного клопотання через короткий термін працевлаштування особи та малу кількість членів трудового колективу, який взяв її на поруки, то вони є неспроможними, оскільки положення закону не містить жодних вимог щодо розміру колективу, який має право взяти свого працівника на поруки, та часу, протягом якого ця особа повинна бути працевлаштована.

Якщо у Вас виникли додаткові питання для отримання консультації телефонуйте в Адвокатське об’єднання «Вишневий і Партнери»: + 38 (098) 000 2411 або пишіть: vyshnevyi.partners@gmail.com

Ми в соціальних мережах:

Facebook  https://www.facebook.com/Vyshnevyi.partners

Telegram  https://t.me/vyshnevyi

Instagram  https://www.instagram.com/vyshnevyi.partners/

Youtube https://www.youtube.com/channel/UC3Az6EVAf9brHkaSETZvI-A

Оставь свой E-mail,
чтобы скачать шаблон

Ваше имя

Телефон

Ваш e-mail

×

photo_2021-02-04_14-05-50_cr

Записаться на консультацию с Александром Вишневым

Это личное знакомство с Александром в течении 1-2 часов. В процессе общения Вы раскрываете суть проблемы, предоставляете необходимые документы для анализа и получаете ответы на вопросы.
Стоимость консультации — от 1 000 грн.

Ваше имя

Телефон

×

consultation 

Консультация

от 1 000 грн.

Это личное знакомство длительностью 1 час. Во время консультации Вы подробно описываете сложившуюся ситуацию, предоставляете необходимые документы для детального анализа и получаете ответы на вопросы, которые Вас интересуют.

×

consultation 

Брачный договор

от 2500 грн.

Заключение договора – один из наиболее удобных и эффективных способом достижения согласия между людьми. В договорном порядке можно разделить имущество, согласовать вопросы касательно воспитания ребенка и выплаты алиментов. Наибольшим плюсом этого процесса является то, что каждая из сторон имеет возможность контролировать ситуацию и принимать решения в равной доле.

×

consultation 

Медиация

от 5000 грн.

Семейная медиация – это способ мирного урегулирования конфликта между сторонами с помощью не заинтересованной стороны (медиатора – семейного адвоката). Адвокаты “Вишневый и Партнеры” обладают необходимыми знаниями и помогут Вам найти решение ситуации, которое подойдет обеим сторонам.

×

consultation 

Судебное урегулирование

от 10000 грн.

Если все-таки Вам не удалось достичь понимания с другой стороной, спор можно решить в судебном порядке. Адвокаты “Вишневый и партнеры” имеют 10-ти летний опыт представления интересов в суде, поэтому нам под силу вести дело любой сложности.

×