Конституційний суд розгляне лише 10 відсотків усіх скарг

Нещодавно, під час презентації звіту щодо результатів моніторингу Імплементації Національної стратегії у сфері прав людини, представники Конституційного суду України повідомили, що лише десять відсотків скарг, які надійшли до суду будуть розглянуті.

Це  насамперед пов’язано із тим, що 10 відсотків усіх скарг, які надійшли до суду оформлені належним чином і тому вони підлягають розгляду.

З усіх скарг, які надходять до суду, найбільша кількість пов’язана з пенсійним забезпеченням. В суді прогнозують, що число таких скарг може різко збільшитись, якщо парламент ухвалить так звану пенсійну реформу за ініціативою уряду.

Окрім цього, велика кількість скарг надійшла від ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції, в скаргах яких порушені однакові питання. На даний час Конституційний суд України вирішує, чи будуть об’єднані ці скарги у одне провадження.

Отже, при подачі скарги до Конституційного суду України необхідно звернути увагу, щодо правильності оформлення відповідної скарги та приєднання належних доказів відповідно до нового Закону України «Про Конституційний суд України».

Нагадаємо, що порядок розгляду конституційних скарг встановлено новим Законом України «Про Конституційний суд України», який  набув чинності 3 серпня 2017 року.