Контроль за цільовим витрачанням аліментів буде регулярно здійснюватися органом опіки та піклування

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання», який набере законної сили 28 серпня 2018 року, передбачає зміни щодо контролю органу опіки та піклування за цільовим витрачанням аліментів.

До Сімейного кодексу України внесені зміни згідно яких контроль за цільовим витрачанням аліментів здійснюється органом опіки та піклування у формі інспекційних відвідувань одержувача аліментів, порядок та періодичність здійснення яких визначаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері усиновлення та захисту прав дітей (Мінсоцполітики). За заявою платника аліментів (крім тих, які мають заборгованість зі сплати аліментів) інспекційні відвідування одержувача аліментів здійснюються органом опіки та піклування позапланово, але не більше одного разу на три місяці.

Варто зазначити, що на сьогоднішній день, контроль здійснюється за заявою платника аліментів або за власною ініціативою органу опіки та піклування.

Також, ч. 2 ст. 186 Сімейного кодексу України, передбачено, що у разі нецільового витрачання аліментів платник має право звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів або про внесення частини аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України.

This post is also available in: Russian