sliedi-za-soboi-bud-ostorozhien-advokat-o-dielie-propavshiegho-bizniesmiena-png-1024x682

Особа, яка здійснює адвокатську діяльність і отримує пенсію за віком, звільняється від сплати ЄСВ

23 лютого 2021 року Перший апеляційний адміністративний суд розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою фізичної особи на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 05 листопада 2020 року за позовом фізичної особи до Головного управління ДПС про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) з єдиного внеску.

Про це повідомляє прес-служба 1ААС.

За результатами розгляду справи Перший апеляційний адміністративний суд прийняв постанову, в якій зазначено про таке.

Податковим органом відносно особи винесено вимогу про сплату боргу (недоїмки) з єдиного соціального внеску (далі – ЕСВ).

Вважаючи вищезазначену вимогу протиправною, особа звернулась до суду з вимогою про її скасування посилаючись на те, що вона є пенсіонером за віком і звільнена від сплати ЄСВ.

Відмовляючи у задоволені позову, суд першої інстанції дійшов висновку про те, що органом податкової служби належними та допустимими доказами доведено правомірність сформованої вимоги із зазначенням про те, що підприємцем подано звіт про нарахування єдиного внеску, який, у свою чергу, є визначальним для прийняття вимоги про сплату недоїмки.

Перший ААС із таким висновком суду першої інстанції не погодився з урахуванням наступного.

Пунктами 4, 5, 5-1 частини першої  статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» № 2464 від 08 липня 2010 року встановлено, що платниками ЄСВ є, зокрема, особи, які провадять незалежну професійну адвокатську діяльність.

З 1 січня 2018 року вказану норму закону викладено у новій редакції: «Особи, зазначені у пунктах 4 та 5-1 частини першої цієї статті, звільняються від сплати за себе ЄСВ, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу».

Відповідно до матеріалів справи, особа здійснює професійну адвокатську діяльність і отримує пенсію за віком, а відтак, має право на пільги, встановлені частиною 4 статті 4 Закону № 2464.

З урахуванням вищевикладеного, Перший ААС дійшов висновку про скасування спірної вимоги з огляду на звільнення відповідно до вимог чинного законодавства особи від обов`язку сплачувати єдиний соціальний внесок.

При вирішенні даної справи Першим ААС враховано правові висновки Верховного Суду, викладені, зокрема, у справах № 1640/2837/18 від 25 червня 2019 року, № 805/2195/17-а від 20 березня 2018 року.

Якщо у Вас виникли додаткові питання для отримання консультації телефонуйте в Адвокатське об’єднання «Вишневий і Партнери»: + 38 (098) 000 2411 або пишіть: vyshnevyi.partners@gmail.com

Ми в соціальних мережах:

Facebook  https://www.facebook.com/Vyshnevyi.partners

Telegram  https://t.me/vyshnevyi

Instagram  https://www.instagram.com/vyshnevyi.partners/

Youtube https://www.youtube.com/channel/UC3Az6EVAf9brHkaSETZvI-A

 

 

Оставь свой E-mail,
чтобы скачать шаблон

Ваше имя

Телефон

Ваш e-mail

×

photo_2021-02-04_14-05-50_cr

Записаться на консультацию с Александром Вишневым

Это личное знакомство с Александром в течении 1-2 часов. В процессе общения Вы раскрываете суть проблемы, предоставляете необходимые документы для анализа и получаете ответы на вопросы.
Стоимость консультации — от 1 000 грн.

Ваше имя

Телефон

×

consultation 

Консультация

от 1 000 грн.

Это личное знакомство длительностью 1 час. Во время консультации Вы подробно описываете сложившуюся ситуацию, предоставляете необходимые документы для детального анализа и получаете ответы на вопросы, которые Вас интересуют.

×

consultation 

Брачный договор

от 2500 грн.

Заключение договора – один из наиболее удобных и эффективных способом достижения согласия между людьми. В договорном порядке можно разделить имущество, согласовать вопросы касательно воспитания ребенка и выплаты алиментов. Наибольшим плюсом этого процесса является то, что каждая из сторон имеет возможность контролировать ситуацию и принимать решения в равной доле.

×

consultation 

Медиация

от 5000 грн.

Семейная медиация – это способ мирного урегулирования конфликта между сторонами с помощью не заинтересованной стороны (медиатора – семейного адвоката). Адвокаты “Вишневый и Партнеры” обладают необходимыми знаниями и помогут Вам найти решение ситуации, которое подойдет обеим сторонам.

×

consultation 

Судебное урегулирование

от 10000 грн.

Если все-таки Вам не удалось достичь понимания с другой стороной, спор можно решить в судебном порядке. Адвокаты “Вишневый и партнеры” имеют 10-ти летний опыт представления интересов в суде, поэтому нам под силу вести дело любой сложности.

×