72874994_2705290056194065_2798505925915181056_n

Офіційна інформація щодо звільнення Власенко Л.А. з посади директора Ліцею «Дизайн-освіта» ім. П. Чубинського».

У зв’язку із суспільним резонансом та поширенням чуток в мережі інтернет щодо незаконності звільнення Власенко Лариси Ананіївни з посади директора Бориспільського навчально-виховного комплексу «Ліцей «Дизайн-освіта» ім. П. Чубинського – спеціалізована школа І-ІІІ ступенів, Адвокатське об’єднання «Вишневий і Партнери», яке здійснює представництво інтересів Управління освіти і науки Бориспільської міської ради, надає офіційну інформацію.77385655_2705297649526639_3971829092113711104_n

3 травня цього року на вимогу профспілкового комітету ліцею Управління освіти і науки Бориспільської міської ради звільнило Власенко Л. А. з посади директора.
Така вимога була направлена профспілковим комітетом навчального закладу, у зв’язку з тим, що директор неодноразово порушував законодавство про працю, умови колективного договору та правила внутрішнього трудового розпорядку.
Так, Власенко Л.А., як директор, систематично принижувала на нарадах, в коридорах, при учнях та за будь-якої можливості членів педагогічного колективу, що призводило до масового переходу вчителів та учнів до інших шкіл.
Вона нехтувала інтересами колективу та агресивно, в грубій формі, відносилася до заступника директора, яка успішно виконувала свої обов’язки та отримувала подяки. Власенко Л.А. самовільно, без будь-яких на те причин, ініціювала службові розслідування відносно заступника, оголошувала їй догану та вносила неправдиві відомості до наказів, що врешті-решт й призвело до звільнення педагога, який користувався повагою серед колег, батьків та учнів.
Власенко Л.А., як директором, порушувалися санітарно-гігієнічні норми. Так, у навчальному закладі було виявлено отруйні хімічні речовини для проведення дезінфекції і дератизації «Смерч», «Крисолов», «Капкан» та інші. Через наявність такої кількості отруйних хімічних речовин, з їх безконтрольним та некомпетентним використанням, у педагогів та учнів погіршувався стан здоров’я, постійно надходили скарги на погане самопочуття (нудота, головний біль, пришвидшене серцебиття) під час перебування у приміщеннях НВК.

Проте, Власенко Л.А., щоб втриматись на посаді всіляко ухилялася, як від одержання самої вимоги профспілкового комітету, так і від ознайомлення з наказом про звільнення.

Вона навіть під приводом оформлення пенсії забрала свою трудову книжку, яку не повертала роботодавцю та ігнорувала всі вимоги.
03.05.2019р. на вимогу профспілкового комітету Управління освіти і науки звільнило Власенко Л.А. та зафіксувало актом о 14:00 год. те, що остання відмовилася ставити свій підпис про ознайомлення з наказом про звільнення.
Цього ж дня Власенко Л.А. о 17:00 год. перебувала на робочому місці та перевіряла зошити учнів у своєму кабінеті. А наступного дня вона поїхала відпочивати.

Однак, як стало в подальшому відомо, в день звільнення Власенко Л.А. якимось чином отримала листок непрацездатності, в той час коли колеги бачили її абсолютно здоровою.
А отримання лікарняного листка, пов’язувалось із тим, щоб за допомогою цього визнати незаконним звільнення, що й в подальшому й стало підставою для ухвалення Бориспільським міськрайонним судом Київської області рішення про визнання наказу про звільнення незаконними та поновлення на роботі.
Водночас, хочемо повідомити, що законність та підстави видачі лікарняного листа вже є предметом дослідження у кримінальному провадженні, що розслідується органами досудового розслідування.

Так, до правоохоронних органів подано повідомлення про вчинення кримінального правопорушення, відповідальність за яке передбачена за ст. 366 КК України, відносно лікаря, який в день звільнення видав Власенко Л.А. лікарняний листок за відсутності захворювання, що надає право для тимчасової непрацездатності та звільнення від роботи.
Окрім цього, подано повідомлення про вчинення кримінального правопорушення щодо Власенко Л.А., у зв’язку з незаконним звільненням нею працівника з роботи з особистих мотивів.

Також, оскаржено в апеляційному порядку судове рішення про поновлення директора на роботі.

Адвокатське об’єднання «Вишневий і
Партнери», реагуючи на численні запити громадськості, повідомляє, що представництво інтересів Управління освіти та науки здійснюється Pro bono.
Однак, у зв’язку з тим що згідно із законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» за здійснення представництва інтересів адвокатом сплачується гонорар і адвокат, який діє на підставі договору, не має права надавати правову допомогу безкоштовно, то умовами Договору про надання правової допомоги визначена вартість послуг у розмірі 1 (однієї) гривні.

Адвокатське об’єднання «Вишневий і Партнери» буде й надалі офіційно інформувати громадськість та батьків, чиї діти навчаються в Ліцеї «Дизайн-освіта» ім. П. Чубинського», про оскарження судового рішення в апеляційному порядку, розгляд справи в Бориспільському міськрайонного суду Київської області щодо оскарження вимоги профспілкового комітету, а також про розгляд кримінальних проваджень, в межах, дозволених законом.

Повідомляємо, що розгляд судових справ є відкритим, і кожен бажаючий може бути присутнім у судовому засіданні.

З огляду на вказане запрошуємо небайдужих батьків відвідувати судові процеси, де вирішується доля навчального закладу, в якому навчаються Ваші діти.