yak-samostijno-pereviryty-zabudovnyka-1200x900

ПЕРЕВІРКА НЕРУХОМОСТІ НА ВТОРИННОМУ РИНКУ

З кожним роком все більшої актуальності набирає потреба у перевірці забудовника по виборі житла ще на етапі його будівництва.
Так, майже кожен другий покупець звертається до юристів для перевірки як самої компанії забудовника, так і аналізу документації на будівництво, земельної ділянки, а також договорів купівлі-продажу.
Багато хто вважає, що придбання нерухомості на вторинному ринку є менш ризикованим, оскільки нібито будинок побудовано, введено в експлуатацію, та всі документи є в наявності.
Які «підводні камені» можуть виникнути при придбанні майна на вторинному ринку, та на що варто звернути увагу.
1. Необхідно перевірити квартиру в Державному реєстрі прав на нерухоме майно. З реєстру можна отримати інформацію про власника квартири, документ на підставі якого було зареєстровано право власності, а також актуальну інформацію по арештам та іншим обтяженням.
2. Також обов’язково потрібно перевірити наявність судових спорів https://court.gov.ua/fair/, а також виконавчих проваджень щодо власника квартири https://asvpweb.minjust.gov.ua/#/search-debtors , пошук можна здійснити за ПІП власника.
3. Перед укладенням договору необхідно пересвідчитись, що власник не є боржником за посиланням https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors , оскільки через його «наявність» в реєстрі боржників неможливо буде укласти такий договір.
4. Всю «історію» квартири можна перевірити, шляхом звернення до реєстратора або нотаріуса, який зможе відслідкувати «ланцюг» переходів права власності на майно.
Потрібно уважно проаналізувати цей «ланцюг» аби не стати жертвою шахрайської схеми, в цьому вам допоможе адвокат, який проаналізує та пояснить можливі ризики у разі придбання такого майна.
Зокрема, якщо квартира відчужувалась декілька разів за незначний проміжок часу, це вже має насторожити.
Обов’язково потрібно перевірити всі правочини по відчуженню, з метою перевірки, багато хто практикує навіть спілкування з попередніми власниками аби зібрати та проаналізувати щонайбільше інформації яка їх цікавить.
Також, покупка квартир на вторинному ринку передбачає ряд нюансів, про які важливо знати заздалегідь аби не втратити кошти.
1) Сторони для уникнення оподаткування, можуть вказувати в договорі нижчу вартість квартири, ніж є насправді, у зв’язку з цим у випадку виникнення судових спорів покупець може отримати лише ту суму, яка зазначена у договорі.
2) Перед покупкою квартири необхідно звірити технічний паспорт фактичним плануванням квартири, аби в майбутньому не оплачувати штрафи та не робити новий технічний паспорт на квартиру.
3) Необхідно уважно перевірити правовстановлюючі документи, оскільки часто квартири продають по підробленим документам, а тому «власниками» такої нерухомості можуть опинитись декілька осіб.
4) Також, якщо квартира була прийнята у спадок, можуть з’явитись інші спадкоємці, які «претендуватимуть» на квартиру, та подавати позови до суду.
Тому, радимо Вам перед будь-якою покупкою нерухомості обов’язково здійснювати її перевірку та остерігатись шахраїв.