564-min

Повернено громаді земельну ділянку вартістю понад 2 мільйони гривень.

На Дніпропетровщині за позовом прокуратури підприємство зобов’язано повернути громаді земельну ділянку вартістю понад 2 мільйони гривень, на якій самовільно побудовано торгівельний павільйон.

Господарським судом Дніпропетровської області задоволено позов Новомосковської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Новомосковської міської ради про скасування записів державного реєстратора та зобов’язання товариства з обмеженою відповідальністю повернути земельну ділянку вартістю понад 2 млн грн.

Прокуратурою встановлено, що у 2019 році державним реєстратором за товариством з обмеженою відповідальністю зареєстровано право власності на нежитлову будівлю (торгові павільйони) площею понад 505 кв.м., побудовану в центрі міста Новомосковська. При цьому ні дозвільних документів на будівництво об’єкта нерухомості, ні правовстановлюючих документів на земельну ділянку комунальної власності, розташовану під торговими павільйонами, підприємство не отримувало. Крім того, земельна ділянка перебуває в охоронній зоні водопровідних комунікацій та охоронній зоні земель транспорту. Таким чином, фактично узаконено право приватної власності товариства на самочинно збудоване приміщення.

Це стало підставою для звернення прокуратури до суду з позовною заявою про визнання протиправним та скасування запису про реєстрацію права власності на нежитлову будівлю та зобов’язання товариства повернути земельну ділянку територіальній громаді міста, привівши її у придатний для використання стан шляхом знесення конструкцій.

Окрім того, за фактом внесення службовими особами вказаного підприємства завідомо недостовірних відомостей до офіційних документів правоохоронними органами розпочато кримінальне провадження (ч.1 ст.366 КК України).

Якщо у Вас виникли додаткові питання для отримання консультації телефонуйте в Адвокатське об’єднання «Вишневий і Партнери»: + 38 (098) 000 2411 або пишіть: vyshnevyi.partners@gmail.com

Ми в соціальних мережах:

Facebook  https://www.facebook.com/Vyshnevyi.partners

Telegram  https://t.me/vyshnevyi

Instagram https://www.instagram.com/vyshnevyi.partners/

Youtube https://www.youtube.com/channel/UC3Az6EVAf9brHkaSETZvI-A