Зміна розміру статутного капіталу

Статутний капітал товариства з обмеженою відповідальністю складається із вкладів його учасників. Розмір статутного капіталу дорівнює сумі вартості таких вкладів.Статутний капітал товариства визначає мінімальний розмір майна товариства, що гарантує інтереси його кредиторів.Для зміни розміру статутного капіталу необхідно визначитись з цього новим розміром, підготувати документи та провести відповідні реєстраційні дії.

Зміни до статуту, пов’язані із зміною розміру статутного капіталу підлягають державній реєстрації в установленому законом порядку.

Зменшення статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю допускається після повідомлення в порядку, встановленому законом, усіх його кредиторів. У цьому разі кредитори мають право вимагати дострокового припинення або виконання відповідних зобов’язань товариства та відшкодування їм збитків.

Збільшення статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю допускається після внесення усіма його учасниками вкладів у повному обсязі. Порядок внесення додаткових вкладів встановлюється законом і статутом товариства.

Статутний  капітал  товариства  з  обмеженою відповідальністю
підлягає сплаті учасниками товариства до закінчення першого року з
дня державної реєстрації товариства

Для зміни розміру статутного капіталу подаються такі документи:

– заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі (Форма 3);

– примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення загальних зборів учасників Товариства про зміни, що вносяться до Єдиного державного реєстру( підписи учасників Товариства засвідчуються нотаріально)

– установчий документ юридичної особи в новій редакції – у разі внесення змін, що містяться в установчому документі;,

– квитанція про сплату адміністративного збору.

Ціна послуги: від 1000 + нотаріальні витрати.

Строк: 2 дні.

This post is also available in: Russian