4d0500c6196a2bfe17816a94600b19be759bc5ca

Постанова ВС про призначення покарання за тотожні злочини, вчинені до і після ухвалення попереднього вироку

Якщо в діях особи має місце повторність кримінальних правопорушень, передбачена ч. 1 ст. 32 КК України, і ця особа засуджується за вчинення кількох тотожних кримінальних правопорушень, які кваліфікуються за однією статтею або частиною статті Особливої частини КК України, і при цьому одне або кілька з них були вчинені до ухвалення попереднього вироку, а ще одне або декілька – після його ухвалення, то спеціальні правила ч. 4 ст. 70 КК України не застосовуються.

 

У такому разі суд кваліфікує зазначені кримінальні правопорушення за однією статтею або частиною статті Особливої частини КК України та призначає покарання, передбачене її санкцією, а остаточне покарання визначає за правилами ст. 71 КК України за сукупністю вироків.

До такого висновку дійшла об’єднана палата Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду, розглянувши касаційну скаргу прокурора на вирок місцевого та ухвалу апеляційного судів у кримінальному провадженні за обвинуваченням особи, раніше неодноразово судимої, за крадіжку, вчинену повторно (ч. 2 ст. 185 КК України).

Предметом розгляду ОП ККС ВС у цьому провадженні було питання про призначення покарання за кримінальні правопорушення, відповідальність за які передбачена однією статтею (частиною статті) Особливої частини КК України, у разі їх вчинення особою як до, так і після ухвалення попереднього вироку.

ОП ККС ВС змінила вирок місцевого та ухвалу апеляційного судів, виключивши з них рішення про призначення покарання особі за ч. 2 ст. 185 КК України окремо за кожен з епізодів крадіжок та призначення покарання на підставі ч. 4 ст. 70 КК України. Також касаційний суд остаточно визначив особі покарання на підставі ст. 71 КК України за сукупністю вироків.

Постанова ОП ККС ВС у справі № 390/235/19 (провадження № 51-2177кмо20); окрема думка судді.

Якщо у Вас виникли додаткові питання для отримання консультації телефонуйте в Адвокатське об’єднання «Вишневий і Партнери»: + 38 (098) 000 2411 або пишіть: vyshnevyi.partners@gmail.com

Ми в соціальних мережах:

Facebook  https://www.facebook.com/Vyshnevyi.partners

Telegram  https://t.me/vyshnevyi

Instagram  https://www.instagram.com/vyshnevyi.partners/

Youtube https://www.youtube.com/channel/UC3Az6EVAf9brHkaSETZvI-A