Прийнято зміни щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання

1___2964_650x410

03 липня 2018 року Верховна Рада України прийняла Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання (проект закону № 8296).

Внесені зміни відповідно до яких мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

Так, зокрема прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років з 1 липня становить — 1559 грн, з 1 грудня буде становити — 1626 грн;

Для дітей віком від 6 до 18 років: з 1 липня — 1944 грн, з 1 грудня — 2027 грн.

Крім цього, мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Крім цього, внесені зміни до Сімейного кодексу України, відповідно до яких дочка, син звільняються судом від обов’язку утримувати матір, батька та обов’язку брати участь у додаткових витратах, якщо буде встановлено, що мати, батько не сплачували аліменти на утримання дитини, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три роки, і така заборгованість є непогашеною на момент прийняття судом рішення про визначення розміру аліментів на батьків.

Також, відповідно до змін до ЦПК України у порядку спрощеного провадження будуть розглядатися справи про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд.

Крім цього, внесені зміни до Закону України «Про дорожній рух», відповідно до яких у разі звернення особи, яка внесена до Єдиного реєстру боржників, для здійснення перереєстрації, зняття з обліку транспортного засобу з метою його відчуження територіальні органи Міністерства внутрішніх справ України зобов’язані відмовити у вчиненні реєстраційної дії, про що не пізніше наступного робочого дня повідомити зазначений у Єдиному реєстрі боржників орган державної виконавчої служби або приватного виконавця із зазначенням відомостей про такий транспортний засіб.

Відповідно до змін до ЗУ «Про виконавче провадження» виконавець стягує з боржника аліменти у розмірі, визначеному виконавчим документом, але не менше мінімального гарантованого розміру, передбаченого Сімейним кодексом України.

Відтак, фактично стягувачам не потрібно звертатися до суду з позовом про збільшення розміру аліментів, у зв’язку з тим, що виконавцями автоматично буде перераховано розмір аліментів відповідно до мінімального розміру, передбачено Сімейним кодексом України, незважаючи на те, що рішенням суду передбачено стягнення іншого (меншого) розміру аліментів.

Крім цього, за наявності заборгованості зі сплати аліментів, виконавець може виносити постанову про накладення штрафу, так зокрема за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три роки, виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 50 відсотків суми заборгованості зі сплати аліментів.

Також посилюється адміністративна та кримінальна відповідальність за ухилення від сплати аліментів.

This post is also available in: Russian