Президент України підписав новий Закон України “Про освіту”

Прийняття Закону України “Про освіту” дозволить провести повну освітню реформу, яка має суттєво підвищити якість освіти.

З 2018 року дітям необхідно буде здобувати освіту 12 років.

Відтепер, школа буде поділена на  три рівні:

  • початкова освіта – 4 роки, вводиться з 2018 року;
  • базова середня освіта – 5 років (гімназії), вводиться з 2022 року,
  • профільна середня освіта – 3 роки (ліцеї та заклади професійної середньої освіти), вводиться з 2027 року.

Таким чином, школа стане профільною, учень буде мати право обирати: навчатися в академічному ліцеї чи професійному коледжі.

Головним акцентом Закону «Про освіту» є викладання виключно українською мовою.

Для осіб, які відносяться до національних меншин гарантується право на здобуття освіти державною мовою. Для цього будуть створені окремі навчальні класи.

Інспектування шкіл тепер буде здійснюватися Агентством забезпечення якості освіти

Також запроваджується інклюзивна освіта для осіб з особливими потребами. За зверненнями батьків будуть створюватися відповідні спеціалізовані навчальні класи.

Окрім цього, кожна школа має звітувати про фінансову діяльність на сайті. Контроль за надходженнями та витратами грошових коштів зможуть здійснювати батьки та меценати, які фінансово допомагають навчальним закладам.

Заробітну плату для вчителів буде збільшено до 6500 тис. гривень. Також для вчителів вводиться добровільна сертифікація. У випадку проходження такої сертифікації вчитель додатково зможе отримати 20% надбавки до заробітної плати.

Загалом Закон України «Про освіту» має на меті здійснити реформу освіти в Україні та забезпечити умови для її здобуття всіма категоріями населення та впровадити ефективну систему забезпечення всебічного розвитку людини, яка сприятиме істотному зростанню інтелектуального, культурного, духовно-морального потенціалу суспільства та особистості.