73528679_2637552246301180_2381927336955084800_n

Підставою для зупинення провадження у цивільній справі може бути лише наявність кримінальної справи на розгляді в суді

Підставою для зупинення провадження у цивільній справі може бути лише наявність кримінальної справи на розгляді в суді

В липні 2017 року на території автотранспортного підприємства двоє неповнолітніх в результаті підпалу знищили 2 автобуси марки «БОГДАН».
Батьки неповнолітніх були притягнуті до адміністративної відповідальності, у зв’язку з невиконанням обов’язків щодо виховання дітей. Водночас, органами досудового розслідування за фактом умисного знищення майна було відкрито кримінальне провадження.
В подальшому автотранспортним підприємством подано до суду позов щодо стягнення з батьків матеріальних збитків, нанесених їхніми неповнолітніми дітьми.
Проте, ухвалою Бориспільського міськрайонного суду Київської області 22 липня 2019 року зупинено провадження у цивільній справі до закінчення досудового розслідування у кримінальному провадженні.
Не погодившись із ухвалою суду першої інстанції подано апеляційну скаргу.
Постановою Київського апеляційного суду від 17 жовтня 2019 року оскаржувану ухвалу скасовано, а справу направлено для продовження розгляду до того ж суду першої інстанції.
Київський апеляційний суд вказав, що в ч.1 статті 251 ЦПК України встановлено, що зупинення провадження у справі можливо при наявності справи, яка розглядається в порядку кримінального судочинства, а не на стадії досудового розслідування.
Наявність відкритого кримінального провадження не свідчить про об`єктивну неможливість розгляду даної справи до розгляду кримінального провадження й не пов`язано з обставинами, які б доводили неможливість розгляду даної цивільної справи.
За таких обставин, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що правових підстав для зупинення провадження у даній справі до розгляду кримінального провадження у контексті положень п.6 ч.1 ст.251 ЦПК України не має.