4d0500c6196a2bfe17816a94600b19be759bc5ca

Підсудність ВС щодо оскарження урядових постанов та розпоряджень – оприлюднено законопроєкт.

15 лютого у Верховній Раді було зареєстровано проєкт Закону «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо підсудності справ Верховному Суду як суду першої інстанції» (проєкт № 5067).

Законопроектом пропонується визначити, що Верховному Суду, як суду першої інстанції, підсудні справи щодо оскарження нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України чи іншого суб’єкта владних повноважень, повноваження якого поширюються на всю територію України.

Відповідно ці категорії справ виключаються з виключної підсудності Окружного адміністративного суду міста Києва.

Розгляд адміністративних справ щодо законності (крім конституційності) постанов та розпоряджень уряду здійснюється ВС у складі колегії Касаційного адміністративного суду не менше ніж з п’яти суддів.

Адміністративні справи щодо законності та відповідності правовим актам вищої юридичної сили нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Національного банку України, інших суб’єктів владних повноважень, повноваження яких поширюються на всю територію України, розглядаються ВС у складі колегії Касаційного адміністративного суду не менше ніж з трьох суддів.

Судом апеляційної інстанції у зазначених вище справах є Велика Палата Верховного Суду.

Також цим законопроєктом уточнюється значення терміну “нормативно-правовий акт” для цілей Кодексу адміністративного судочинства України.

Якщо у Вас виникли додаткові питання для отримання консультації телефонуйте в Адвокатське об’єднання «Вишневий і Партнери»: + 38 (098) 000 2411 або пишіть: vyshnevyi.partners@gmail.com

Ми в соціальних мережах:

Facebook  https://www.facebook.com/Vyshnevyi.partners

Telegram  https://t.me/vyshnevyi

Instagram https://www.instagram.com/vyshnevyi.partners

Youtube https://www.youtube.com/channel/UC3Az6EVAf9brHkaSETZvI-A