69251124_2501499476573125_8952813393836769280_n

Що робить обвинувачення неконкретним та порушує право на захист особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного характеру, повідомляє керуючий Партнер Адвокатського об’єднання “Вишневий і Партнери” Вишневий Олександр.

 

Ухвалою Святошинського районного суду м. Києва від 23.08.2019р. повернуто прокурору клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру.

Рік тому, прокурором Київської місцевої прокуратури подано до Оболонського районного суду м. Києва клопотання про застосування щодо особи примусових заходів медичного характеру, яке у подальшому було задоволено судом та госпіталізовано особу до психіатричного закладу. Правову допомогу клієнту надавали адвокати адвокатського об’єднання “Вишневий і партнери”  Вишневий Олександр Вікторович та Сабадин Алла Василівна.
Ні законний представник, ні особа, щодо якої застосовано примусові заходи, участь яких є обов’язковою не були присутніми в судовому засіданні.
За результатами апеляційного та касаційного оскарження ухвали, призначено новий розгляд в Святошинському районному суді м. Києва.
Впродовж 5 місяців, доки оскаржувалась ухвала про застосування примусових заходів, особа утримувалась в психіатричному закладі, аж доки Васильківський міськрайонний суд не розглянув скаргу захисників в порядку ст. 206 КПК і не звільнив від застосованого примусового заходу.
23.08.2019р. в підготовчому судовому засіданні прокурор повідомив, що подане ним клопотання відповідає вимогам КПК України, а тому перешкод для призначення судового розгляду немає.
Натомість, судом встановлено, що у клопотанні про застосування примусових заходів медичного характеру викладені взаємовиключні обставини: зазначаючи, що за своїм психічним станом особа не могла усвідомлювати свої дії та керувати ними, прокурор одночасно посилався на те, що в неосудної особи виник злочинний умисел спрямований на незаконне заволодіння транспортним засобом.
А отже, клопотання не відповідає вимогам КПК України щодо викладення фактичних обставин, що робить обвинувачення неконкретним.

Крім того, одночасно з переданням клопотання до суду, прокурором не було вручено законному представнику його копію та копію реєстру матеріалів досудового розслідування.

У зв’язку з цим суд повернув клопотання прокурору, вказавши про неможливість призначення клопотання до розгляду, оскільки порушено право на захист особи, щодо якої ставиться питання про застосування примусових заходів медичного характеру, враховуючи наявність, передбачених законом прав та обов`язків законного представника, як під час досудового розслідування кримінального провадження, так і під час його розгляду в судовому засіданні.

Державний герб України

пр. № 1-кп/759/1112/19

ун. № 759/12043/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 серпня 2019 року м. Київ

Святошинський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді: Скоріна А.В.,

при секретарі: Будковій В.О.,

провівши в приміщенні суду підготовче судове засідання по кримінальному провадженню №12018100050004482 за клопотанням про застосування примусових заходів медичного характеру відносно ОСОБА_1 , який обвинувачується у вчиненні суспільно небезпечного діяння, передбаченого ст.289 ч.1 КК України,

за участю сторони обвинувачення: прокурора Охріменка О.О.,

сторони захисту: захисника Вишневського О.В, Сабадин А.В.,

                                        особи, щодо якої вирішується питання про

                                        застосування заходів медичного характеру

                                        ОСОБА_1 ,

законного представника: ОСОБА_2 ,

В С Т А Н О В И В :

Клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру відносно ОСОБА_1 , якому інкримінується вчинення суспільно небезпечного діяння, передбаченого ст.289 ч.1 КК України, надійшло до Святошинського районного суду м.Києва 04 липня 2019 року.

Прокурор просить призначити судовий розгляд на підставі вказаного клопотання, вважаючи, що по справі дотримані всі вимоги, передбачені ст.ст. 291292 КПК України.

Захисники Сабадин А.В. та Вишневський О.В., яких підтримали законний представник Доценко В.В. та Бомбушкар О.Ю . , заявили клопотання про повернення клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру прокурору, оскільки воно не відповідає вимогам ст.ст.291292 КПК України.

Заслухавши думку учасників судового провадження, вивчивши клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру та додані до нього додатки, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право повернути клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру прокурору, якщо він не відповідає вимогам цього Кодексу.

Так, фактичні обставини і формулювання обвинувачення у випадку складання клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру мають бути викладені з урахуванням особливостей кримінального провадження щодо застосування примусових заходів медичного характеру. Такі особливості наведені у Главі 39 КПК.

Дослідивши клопотання про застосування відносно ОСОБА_1 примусових заходів медичного характеру, суд встановив, що в ньому викладені взаємовиключні обставини, що робить обвинувачення неконкретним та порушує право на захист особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного характеру. Так в клопотанні вказано, що ОСОБА_1 у період часу, до якого відноситься діяння у скоєнні якого він підозрюється, страждав на стійкий хронічний психічний розлад: Шизофренія, параноїдальна форма, епізодичний тип перебігу, маніоформно-параноїчний синдром (шифр по МКХ-10; F 20.1) за своїм психічним станом він не міг усвідомлювати свої дії та керувати ними, і одночасно вказано, що у ОСОБА_1  виник злочинний умисел спрямований на незаконне заволодіння автомобілем марки «BMW» моделі «І З REX» транзитний номер  НОМЕР_1 , що передбачає наявність як інтелектуального, так і вольового моменту умислу.

Завданням кримінального провадження є зокрема охорона прав і законних інтересів всіх учасників провадження, а також забезпечення швидкого і повного судового розгляду з тим, щоб зокрема, до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура, у тому числі під час формулювання обвинувачення.

Крім цього, відповідно до ст. 506 КПК України, особа, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного характеру або вирішувалося питання про їх застосування, користується правами підозрюваного та обвинуваченого в обсязі, який визначається характером розладу психічної діяльності чи психічного захворювання відповідно до висновку судово-психіатричної експертизи, та здійснює їх через законного представника, захисника.

Згідно з положеннями ч. 1 ст. 512 КПК України, судовий розгляд здійснюється одноособово суддею в судовому засіданні за участю прокурора, обов`язковою участю фізичної особи, стосовно якої вирішується питання про застосування примусових заходів медичного характеру, її законного представника та захисника згідно із загальними правилами цього Кодексу.

Відповідно до ст. 293 КПК України, одночасно з переданням клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру до суду прокурор зобов`язаний під розписку надати їх копію та копію реєстру матеріалів досудового розслідування підозрюваному (крім випадку, передбаченого частиною другою статті 297-1 цього Кодексу), його захиснику, законному представнику, захиснику особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного характеру.

Натомість вказані вимоги дотримано не було.

В порушеннях зазначених вимог, прокурором належним чином (під розписку) законному представнику вищевказане клопотання не надано. В судовому засіданні було встановлено, що під час досудового розслідування, законний представник взагалі не приймав участь.

За таких обставин, суд приходить до висновку про те, що у відповідності до вимог п. 3 ч. 3 ст. 314 КПК України клопотанням про застосування примусових заходів медичного характеру відносно ОСОБА_1 необхідно повернути прокурору для усунення виявлених недоліків.

Враховуючи викладене та керуючись п. 3 ч. 3 ст. 314, ст.ст.291292293369-372376 КПК України, суд, –

ПОСТАНОВИВ:

Клопотанням про застосування примусових заходів медичного характеру по кримінальному провадженню №12018100050004482 відносно ОСОБА_1 , який обвинувачується у вчиненні суспільно небезпечного діяння, передбаченого ст.289 ч.1 КК України, повернути прокурору.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд м. Києва протягом семи днів з дня її оголошення.

Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не передбачено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя:

Оставь свой E-mail,
чтобы скачать шаблон

Ваше имя

Телефон

Ваш e-mail

×

photo_2021-02-04_14-05-50_cr

Записаться на консультацию с Александром Вишневым

Это личное знакомство с Александром в течении 1-2 часов. В процессе общения Вы раскрываете суть проблемы, предоставляете необходимые документы для анализа и получаете ответы на вопросы.
Стоимость консультации — от 1 000 грн.

Ваше имя

Телефон

×

consultation 

Консультация

от 1 000 грн.

Это личное знакомство длительностью 1 час. Во время консультации Вы подробно описываете сложившуюся ситуацию, предоставляете необходимые документы для детального анализа и получаете ответы на вопросы, которые Вас интересуют.

×

consultation 

Брачный договор

от 2500 грн.

Заключение договора – один из наиболее удобных и эффективных способом достижения согласия между людьми. В договорном порядке можно разделить имущество, согласовать вопросы касательно воспитания ребенка и выплаты алиментов. Наибольшим плюсом этого процесса является то, что каждая из сторон имеет возможность контролировать ситуацию и принимать решения в равной доле.

×

consultation 

Медиация

от 5000 грн.

Семейная медиация – это способ мирного урегулирования конфликта между сторонами с помощью не заинтересованной стороны (медиатора – семейного адвоката). Адвокаты “Вишневый и Партнеры” обладают необходимыми знаниями и помогут Вам найти решение ситуации, которое подойдет обеим сторонам.

×

consultation 

Судебное урегулирование

от 10000 грн.

Если все-таки Вам не удалось достичь понимания с другой стороной, спор можно решить в судебном порядке. Адвокаты “Вишневый и партнеры” имеют 10-ти летний опыт представления интересов в суде, поэтому нам под силу вести дело любой сложности.

×