До адвокатського об’єднання за правовою допомогою звернувся клієнт, який повідомив, що того ж вечора за його участі трапилась дорожньо-транспортна пригода й працівники поліції, що прибули на місце події, вбачають саме в його діях порушення правил дорожнього руху, які перебувають у причинно-наслідковому зв’язку з цією пригодою.

Коли адвокати прибули на місце ДТП, то працівниками поліції уже було складено стосовно клієнта протокол про адміністративне правопорушення, суть якого зводились до того, що він  при перестроюванні не надав переваги в русі іншому автомобілю, що рухався в попутному напрямку по тій смузі, куди він мав намір перестроїтись й допустив з ним зіткнення, в результаті чого обидва транспортні засоби отримали механічні пошкодження.

В свою чергу, клієнт наполягав на своїй невинуватості стверджуючи, що у момент ДТП він рухався по своїй смузі руху, напрямок руху не змінював та в іншу смугу не перестроювався.

Інший учасник пригоди стверджував протилежне, що саме клієнт перестроювався в його смугу руху, тому вина останнього є для усіх очевидною.

Проте, під час детального огляду місця пригоди з’ясовано, що відрізок автомобільної дороги де трапилась дорожньо-транспортна пригода попадає в поле зору камер відеоспостереження, установлених на неподалік розміщеній автозаправці ОККО.

Під час перегляду відеозапису було встановлено, що саме інший учасник пригоди рухаючись по смузі заїзду до автозаправки, де рух дозволено лише праворуч, чіпляючи правими колесами бордюр, здійснив перестроювання ліворуч в смугу руху, по якій рухався клієнт, в результаті чого й відбулось зіткнення автомобілів.

Саме у зв’язку з одержанням цього відеозапису, який до речі згідно технічних характеристик серверу міг зберегтись лише 5 днів, було повністю спростовано пояснення іншого учасника пригоди,  а також обставини викладені працівниками патрульної поліції у протоколі про адміністративне правопорушення.

Таким чином, в результаті оперативних дій захисників вдалось одержати докази, які згодом слугували підставою для визнання клієнта невинуватим у вчиненні ДТП та закриття стосовно нього провадження у зв’язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

This post is also available in: Russian