З УПП в м. Києві на користь Вишневого О.В. стягнуто витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 6000 грн.

police-office-kiev01

Працівниками поліції стосовно Вишневого Олександра Вікторовича винесено постанову, якою його притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 122 КУпАП.

Відповідно до постанови про адміністративне правопорушення Вишневий О.В. керуючи автомобілем здійснив стоянку на другій смузі руху чим суттєво заважав руху тролейбусів, тобто порушив п. 15.10 «д» ПДР України.

Разом з тим постановою Дарницького суду позов Вишневого О.В. до інспектора Управління патрульної поліції у м. Києві задоволено та визнано протиправною та скасовано винесену ним постанову.

В своєму рішенні суд дійшов висновку, що Вишневий О.В. не є суб’єктом вчинення адміністративного правопорушення та не може нести адміністративної відповідальності, оскільки в момент зупинки ТЗ працівниками поліції, останній ним не керував, а перебував в салоні автомобіля за пасажирським сидінням в якості пасажира.

Крім того, оскільки у вказаній справі інтереси позивача представляла адвокат Сабадин А.В., то в наступному судом також було постановлено додаткове судове рішення, яким стягнуто з Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції Національної поліції України на користь позивача документально підтверджені витрати на правничу допомогу в розмірі 6000 грн.

текст на рішення в ЄДРСР

Маємо сподівання, що подібні судові рішення, за умови набуття ними системного характеру, підвищать рівень відповідальності працівників патрульної поліції за прийняття ними необґрунтованих та незаконних рішень про притягнення осіб до адміністративної відповідальності.

This post is also available in: Russian