До Адвокатського об’єднання за правовою допомогою звернувся чоловік, якого працівники патрульної поліції спочатку притягли до адміністративної відповідальності за керування транспортним засобом з непристебнутим ременем безпеки, а в подальшому, під приводом того, що свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу містить ознаки підроблення, здійснили огляд та вилучення належного йому автомобіля.

Під час надання правової допомоги на адвокатський запит було отримано інформацію, що Бориспільським ВП ГУ НП в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.358 КК України. У зв’язку з відсутністю відомостей щодо офіційного власника зазначеного транспортного засобу, органом досудового розслідування клопотання про арешт вищевказаного транспортного засобу не подавалось, а зазначений автомобіль має процесуальний статус речового доказу у кримінальному провадженні.

Таким чином, адвокатами було встановлено, що у кримінальному провадженні транспортний засіб набув статусу тимчасово вилученого майна на яке слідчим, у передбаченому процесуальним законом порядку, арешт не накладено.

Вказане дало підстави звернутись до слідчого з клопотанням про негайне повернення належного клієнту транспортного засобу, а згодом й до слідчого судді про визнання бездіяльності слідчого незаконною.

Слідчий суддя, за результатами розгляду поданої адвокатом скарги визнав викладені у ній доводи обґрунтованими, у зв’язку з чим своїм рішенням зобов’язав слідчого негайно повернути належний клієнту транспортний засіб.

2 3 4

This post is also available in: Russian