АДВОКАТ ПО ПОДІЛУ МАЙНА

Нерідко трапляється, що подружжя вирішує розлучитися і жити окремо, адже з якихось причин вони не можуть далі продовжувати сімейне життя. В такому випадку, рано чи пізно постає питання про розподіл майна. %d0%b1%d0%b5%d0%b7-%d0%b8%d0%bc%d0%b5%d0%bd%d0%b8-84-%d0%b8%d0%b7-84

Прекрасно, якщо обоє з подружжя можуть домовитися без вирішення питання в судовому порядку. Але, якщо Ви зіткнулися з цією проблемою, не сумнівайтеся, її можна вирішити.

НЕ жертвуйте своїми інтересами і часом, довірте вирішення своєї проблеми досвідченим адвокатам, які зможуть відстояти Ваш інтерес в найкоротші строки.

Вам не доведеться витрачати свої сили і відвідувати суди в спробах відстояти законні права.

Якщо Вам потрібна професійна юридична допомога, телефонуйте адвокату 098-000-24-11

Також залишайте електронну заявку на нашому сайті і адвокат зателефонує Вам у найближчий час.

Адвокат при поділі майна:

  • Надасть професійну юридичну консультацію в питаннях поділу майна подружжя;
  • Подасть заяву про забезпечення позову та через суд накладе арешт на спільне майно, заборонивши відчуження його на користь третіх осіб;
  • Здійснить збір доказів для подання до суду суду, а також ініціює проведення необхідних судових експертиз;
  • Проведе, за необхідності, перемовини з іншою стороною з метою досудового врегулювання спору;
  • Здійснить представництво інтересів клієнта у судовій справі про поділ спільного майна.

ЦИВІЛЬНИЙ ШЛЮБ В УКРАЇНІ. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ ОСІБphoto_2021-03-21_18-08-19

На сьогодні поширеним стало, проживання чоловіка та дружини однією сім’єю без державної реєстрації шлюбу. Звичайно мало хто задається питанням, як у майбутньому це може вплинути на їх взаємні майнові права та обов’язки.

За статистикою в Україні понад 75% молоді віком від 19 до 30 років підтримують цивільний шлюб, а 45% дорослих схвалюють такий вибір.

Важливим питанням, яке часто виникає у осіб, які проживають у цивільному шлюбі це питання поділу майна.

Сімейний кодекс України передбачає, що якщо жінка та чоловік проживають однією сім’єю, але не перебувають у шлюбі між собою, майно, набуте ними за час спільного проживання, належить їм на праві спільної сумісної власності.

Таким чином, все нажите в цивільному шлюбі майно, підлягає поділу на тих самих підставах, як і нажите в офіційному шлюбі.

ПРОЦЕДУРА  РОЗПОДІЛУ МАЙНА ПОДРУЖЖЯ ПРИ РОЗІРВАННІ ШЛЮБУ.

Відповідно до законодавства України процедура поділу майна можлива як при розірванні шлюбу, так і в період шлюбу.

Розподілу підлягає лише те майно, що належить чоловікові і дружині на праві спільної сумісної власності, тобто придбане в шлюбі.

Існує два механізми розподілу майна: договірний та претензійно-судовий.

Договірний передбачає домовленість подружжя про розподіл майна, шляхом укладення договору про розподіл майна. Або ж, майно ділиться відповідно до пунктів шлюбного договору, якщо такий був укладений.

Примусовий полягає у зверненні за заявою одного з подружжя до суду з вимогами про розподіл майна в судовому порядку.

СТРОК ПОЗОВНОЇ ДАВНОСТІ ЩОДО ВИМОГ ПРО ПОДІЛ МАЙНА ПОДРУЖЖЯ.photo_2021-02-07_18-17-34

Строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про поділ майна подружжя називається строком позовної давності.

Тому коли виникає потреба поділити спільне майно, необхідно пам’ятати, що термін подачі позовної зави обмежений у часі.

Будучи у зареєстрованому шлюбі кожен із подружжя має право вимагати здійснити розподіл спільного майна у будь-який час. Позовна давність до таких вимог не застосовується.

Зовсім інше правило поширюється на осіб, шлюб між якими розірвано. Законом установлена позовна давність у три роки для осіб, які розлучилися. Варто пам’ятати, що така позовна давність обчислюється не з дати розірвання шлюбу, а з моменту, коли позивач дізнався або міг дізнатися про порушення свого права на таке майно. Це момент, коли між колишніми чоловіком і дружиною виникає спір стосовно цього майна і одним з подружжя чиняться перешкоди стосовно володіння, користування і розпорядження спільним майном іншому.

 РОЗПОДІЛ МАЙНА ПІСЛЯ СМЕРТІ БАТЬКІВ.dsc_8084

Спадкуванням є перехід прав та обов’язків від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

 Відповідно до Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, нотаріус може видати свідоцтво про право на спадщину за законом чи за заповітом після смерті одного з учасників спільної сумісної власності лише після виділення (визначення) частки померлого у спільному майні.

Отже, якщо за життя один з ваших батьків, який помер, виділив свою частку у праві власності, то проблем не виникає. У встановленому законом порядку нотаріус видає свідоцтво про право власності за законом чи заповітом, і ви, як власник, здійснюєте право власності.

Інше питання, якщо за життя один з батьків не виділив свою частку у майні, що є спільною сумісною власністю. В такому випадку, нотаріус вам відмовляє у видачі свідоцтва про право власності за законом чи заповітом. Отримавши відмову нотаріуса, необхідно визнавати право власності на спадкове майно в судовому порядку.

 Також, слід звернути увагу, що майно, набуте чоловіком, дружиною в порядку спадкування є їх особистою приватною власністю, та не підлягає поділу у разі виникнення спору щодо розподілу майна подружжя.

ДОГОВІР ПРО РОЗПОДІЛ МАЙНА ПОДРУЖЖЯ. photo_2021-02-07_18-11-05

Сімейним кодексом України визначено, що дружина і чоловік мають право розділити майно за взаємною згодою (ст. 69 Сімейного кодексу України).

З метою уникнення складної та дорогої судової процедури поділу спільного сумісного майна подружжя, або врегулювання вже існуючого судового спору, подружжя може укласти договір про розподіл майна подружжя. Такий договір може бути укладено подружжям будучи в шлюбі, після розірвання шлюбу, а також під час судового процесу про розподіл майна подружжя.

Договір про поділ нерухомого майна, а також про виділ нерухомого майна дружині, чоловікові зі складу усього майна подружжя має посвідчуватися нотаріально.
У договорі необхідно визначити обсяг всього спільно нажитого майна яке є предметом розподілу між подружжям, джерела його придбання та вартість. У договорі зазначається перелік майна, яке переходить в особисту приватну власність до кожного з подружжя, яким чином буде здійснюватися та оформлятися (у разі потреби) передача майна, терміни його передачі та інші умови, які не суперечать законодавству, що відображають домовленість сторін.

ПРАВОВИЙ СТАТУС МАЙНА, НАБУТОГО У ШЛЮБІ, ТА ЗАРЕЄСТРОВАНОГО НА ОДНОГО З ПОДРУЖЖЯ.

У сімейному законодавстві діє принцип спільності майна подружжя. Це означає, що все майно, набуте подружжям під час шлюбу належить чоловіку та дружині в рівних частинах.

Дуже часто трапляться випадки, коли один з подружжя реєструє право власності на нерухомість на своє ім’я, тим самим вважаючи, що тільки він є одноосібним власником такого майна. Однак, це не так, оскільки, якщо майно придбано під час шлюбу, то реєстрація прав на нього лише на ім`я одного із подружжя не спростовує презумпцію належності його до спільної сумісної власності подружжя.

Таким чином, реєстрація права власності на майно на одного з подружжя, не змінює статусу спільної сумісної власності та підлягає поділу між подружжям на загальних підставах.

ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНІ ДЛЯ РОЗПОДІЛУ МАЙНА? dsc_8037

Під час припинення шлюбно-сімейних відносин, зазвичай постає питання щодо розподілу майна набутого під час проживання в шлюбі.

 То ж, які документи потрібні для розподілу майна?

Спершу, вам необхідно визначитись в якому порядку ви маєте намір здійснювати розподіл майна, тобто, шляхом пред’явлення позовної заяви, чи укладення договору про поділ майна подружжя.

 Якщо ви здійснюєте розподіл майна в судовому порядку, вам необхідно підготувати позовну заяву, яка має відповідати вимогам Цивільного процесуального кодексу України. До позовної заяви додаємо всі правовстановлюючі документи на майно (бажано витяг з Єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно), копію документа, який підтверджує дату реєстрації та розірвання шлюбу тощо. Якщо у вас відсутні такі документи з незалежних від вас причин та є складнощі в їх отримані, тоді під час розгляду справи в суді, вам необхідно заявити відповідне клопотання про витребування доказів. Квитанцію про сплату судового збору за розгляд позовної заяви в суді у встановленому законодавством розмірі.

 Якщо ви дійшли згоди про розподіл майна в добровільному порядку, вам необхідно підготувати та узгодити з протилежною стороною умови договору про розподіл майна, звернутись до нотаріуса, задля того щоб посвідчити договір в нотаріальному порядку. При посвідченні такого договору вимагаються правовстановлюючі документи на майно, а також документи з датою реєстрації та розірвання шлюбу (наприклад свідоцтво про укладення шлюбу, судове рішення про розірвання шлюбу).

ЯК ПОДІЛИТИ КВАРТИРУ В НЕДОБУДОВІ? dsc_8301

Останнім часом в Україні набуває обертів купівля квартири ще на етапі будівництва, тобто інвестування в нерухомість. Особи купують спочатку майнові права на квартиру, оплачують її вартість, а вже після зведення будинку отримують своє майно.

Але, нерідко складаються обставини так, що потрібно розірвати шлюб, а будинок ще навіть не зведений. Як тоді поділити квартиру в такому, недобудованому стані?

Є декілька варіантів виходу з такої ситуації:

  1. Якщо ви з чоловіком/дружиною домовились добровільно, можна укласти договір поділу майнових прав і посвідчити його нотаріально. В договорі прописати, що майнові права належать одному з подружжя, а інший немає претензій щодо них, або ж поділити на двох в рівних частинах. І тоді. Коли будинок введуть в експлуатацію буде зареєстровано право власності на квартиру.
  2. Якщо ви не досягли згоди щодо поділу майна, можна здійснити поділ майнових прав у судовому порядку. І після набрання рішенням законної сили та введення будинку в експлуатацію – зареєструвати право власності.

Тому навіть якщо на перший погляд здається нереально поділити майно, якого ще немає, не засмучуйтесь, а звертайтесь за допомогою до фахівців.

«Шаблон позову про розірвання шлюбу» безкоштовно

Консультація

Це особисте знайомство тривалістю 1 годину. Під час консультації Ви докладно описуєте ситуацію, що склалася, надаєте необхідні документи для детального аналізу і отримуєте відповіді на питання, які Вас цікавлять.

від 800 грн.

Шлюбний договір

Укладення договору – один з найбільш зручних і ефективних способів досягнення згоди між людьми. У договірному порядку можна розділити майно, узгодити питання щодо виховання дитини і виплати аліментів. Найбільшим плюсом цього процесу є те, що кожна зі сторін має можливість контролювати ситуацію і приймати рішення в рівній частині.

від 2500 грн.

Медіація

Сімейна медіація – це спосіб мирного врегулювання конфлікту між сторонами за допомогою не зацікавленої сторони (медіатора – сімейного адвоката). Адвокати “Вишневий і Партнери” володіють необхідними знаннями і допоможуть Вам знайти вирішення ситуації, що підійде обом сторонам.

від 2500 грн.

Судове врегулювання

Якщо все-таки Вам не вдалося досягти порозуміння з іншою стороною, спір можна вирішити в судовому порядку. Адвокати “Вишневий і Партнери” мають 10-ти річний досвід представництва інтересів в суді, тому нам під силу вести справу будь-якої складності.

від 5000 грн.

Якщо у Вас залишилися додаткові питання або Ви хочете записатися на консультацію, залиште нам повідомлення і найближчим часом ми зв’яжемося з Вами:

Виникли додаткові питання? Для отримання консультації телефонуйте в Адвокатське об’єднання «Вишневий і Партнери»: + 38 (098) 000 2411 або пишіть: vyshnevyi.partners@gmail.com

Ми в соціальних мережах:

Facebook  https://www.facebook.com/Vyshnevyi.partners

Telegram  https://t.me/vyshnevyi

Instagram https://www.instagram.com/vyshnevyi.partners

Youtube https://www.youtube.com/channel/UC3Az6EVAf9brHkaSETZvI-A

This post is also available in: Russian

Оставь свой E-mail,
чтобы скачать шаблон

Ваше имя

Телефон

Ваш e-mail

×

photo_2021-02-04_14-05-50_cr

Записаться на консультацию с Александром Вишневым

Это личное знакомство с Александром в течении 1-2 часов. В процессе общения Вы раскрываете суть проблемы, предоставляете необходимые документы для анализа и получаете ответы на вопросы.
Стоимость консультации — от 1 000 грн.

Ваше имя

Телефон

×

consultation 

Консультация

от 1 000 грн.

Это личное знакомство длительностью 1 час. Во время консультации Вы подробно описываете сложившуюся ситуацию, предоставляете необходимые документы для детального анализа и получаете ответы на вопросы, которые Вас интересуют.

×

consultation 

Брачный договор

от 2500 грн.

Заключение договора – один из наиболее удобных и эффективных способом достижения согласия между людьми. В договорном порядке можно разделить имущество, согласовать вопросы касательно воспитания ребенка и выплаты алиментов. Наибольшим плюсом этого процесса является то, что каждая из сторон имеет возможность контролировать ситуацию и принимать решения в равной доле.

×

consultation 

Медиация

от 5000 грн.

Семейная медиация – это способ мирного урегулирования конфликта между сторонами с помощью не заинтересованной стороны (медиатора – семейного адвоката). Адвокаты “Вишневый и Партнеры” обладают необходимыми знаниями и помогут Вам найти решение ситуации, которое подойдет обеим сторонам.

×

consultation 

Судебное урегулирование

от 10000 грн.

Если все-таки Вам не удалось достичь понимания с другой стороной, спор можно решить в судебном порядке. Адвокаты “Вишневый и партнеры” имеют 10-ти летний опыт представления интересов в суде, поэтому нам под силу вести дело любой сложности.

×