240376986_4499118316811221_7956555781621228074_n-1

Шостий апеляційний адміністративний суд відмовив опонентам Адвокатського об’єднання «Вишневий і Партнери» у притягненні адвоката Олександра Вишневого до дисциплінарної відповідальності

«Зробіть правильний вибір!», – з такими словами більше року тому адвокат Адвокатського об’єднання «Вишневий і Партнери» отримала анонімний лист. В листі містились погрози на адресу адвоката, у зв’язку зі здійсненням професійної діяльності, а також «анонім» натякав адвокату відмовитися від здійснення представництва конкретних клієнтів.
Адвокатське об’єднання «Вишневий і Партнери» одразу ж відреагувало на вказаний лист та розмістило в соціальній мережі Facebook допис про неприпустимість посягань на гарантії здійснення адвокатської діяльності та тиску на адвоката.
Звернення про отримання листа з погрозами були також направлені до Ради адвокатів Київської області та Комітету захисту професійних прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської етики Ради адвокатів Київської області.240400750_4499118856811167_7503179127050392621_n
Водночас, опонент по судовій справі подав скаргу до КДКА Київської області на дії адвоката Олександра Вишневого, як керівника об’єднання, що ніби-то розміщеним дописом ним, як адвокатом порушено правила адвокатської етики. Скаржниця вважала, що допис у соціальній мережі Facebook на сторінці Адвокатського об`єднання створює враження у кожного, хто обізнаний про існування судової справи, що вона не була законною дружиною покійного, намагається збагатитися за рахунок статків колишнього подружжя та може бути причетною до листа із погрозами, який надійшов на адресу адвоката опонента. На її думку адвокат використав незаконні методи при виконанні доручення клієнта і просила притягнути адвоката до відповідальності.
Рішенням КДКА Київської області, яке залишено без змін ВКДКА, відмовлено у порушенні дисциплінарної справи. Дисциплінарні комісії свої рішення мотивували тим, що допис не містить посилання на жодну судову справу, немає ніякої ідентифікації майна чи адрес, за яким можливо зіставити скаржницю, є загальним та стосується незалежності адвоката і неможливості чинити тиск на нього.
Вочевидь такий результат не задовольнив опонента, у зв’язку з чим останнім було подано позов до Окружного адміністративного суду м. Києва про скасування рішень КДКА Київської області та ВКДКА. За результатами розгляду справи судом першої інстанції відмовлено в задоволенні позову.
Однак, опонент оскаржив судове рішення до суду апеляційної інстанції.240387433_4499131433476576_6458269869898794071_n
Шостий апеляційний адміністративний суд встановив, що позивачем не надано жодних доказів на обґрунтування доводів щодо вчинення адвокатом дисциплінарного проступку. Звинувачення адвоката не може ґрунтуватися на припущеннях.
Рішення про відмову в порушенні дисциплінарної справи не порушує прав позивача та не спричиняє негативних наслідків, прийнято у відповідності до вимог, встановлених Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та не підлягає скасуванню.
Колегія суддів залишила без змін рішення суду першої інстанції, а апеляційну скаргу – без задоволення.
У вказаній справі інтереси опонента представляли адвокати, яким, на наш погляд, мало б бути відомо про вкрай низьку, при наведених обставинах, перспективу оскарження рішень дисциплінарних комісій, про що вони, згідно із законом мали повідомити своєму клієнту. Проте це не стало перепоною для такого доволі потужного «штурму» дисциплінарних органів та судів в намаганні притягти адвоката Вишневого О.В. до дисциплінарної відповідальності.
І якщо для скаржника це «реалізація» свого права на подання скарги щодо дій адвоката-опонента, яке він використовує на власний розсуд, то для адвоката, який представляє інтереси скаржника у справі про притягнення до відповідальності свого колеги – це формування специфічної репутації, яка має якості доволі швидкого поширення в адвокатському середовищі.

 

Якщо у Вас виникли додаткові питання для отримання консультації телефонуйте в Адвокатське об’єднання «Вишневий і Партнери»:  + 38 (098) 000 2411 або пишіть: vyshnevyi.partners@gmail.com

Ми в соціальних мережах:

Facebook  https://www.facebook.com/Vyshnevyi.partners

Telegram  https://t.me/vyshnevyi

Youtube https://www.youtube.com/channel/UC3Az6EVAf9brHkaSETZvI