o_1e0bibrah11as155ck27lsibo0n0_th_lnd_xx

Як оформити спадщину на нерухоме майно якщо у вас відсутній оригінал правовстановлюючого документу?

Часто трапляються ситуації в яких за життя особа втрачає документ який підтверджує її право власності на нерухоме майно.
Після смерті особи її спадкоємець звертається до нотаріуса задля отримання спадщини, однак той відмовляє в оформленні спадщини, через відсутністю оригіналу документу про право власності на майно.
Правовстановлюючі документи можуть бути відсутні, зокрема, і у разі, якщо інші спадкоємці не надають правовстановлюючих документів аби завадити оформленню спадщини.
В аналогічній ситуації опинилась і клієнтка адвокатського об’єднання «Вишневий і Партнери», яка не змогла оформити спадщину після смерті свого батька у зв’язку з тим, що за життя батько втратив оригінал документу на майно.
Спадкоємець у встановленому законом порядку звернувся до нотаріальної контори із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку та житловий будинок.
У видачі свідоцтва про право на спадщину на будинок нотаріус відмовив у зв`язку із відсутністю оригіналу документу, який підтверджує право власності померлого на нього.
Спадкоємець звернувся до суду з позовом про визнання права власності в порядку спадкування на належну йому частку у спадковому майні.
Суд задовольнив позовні вимоги та визнав за клієнтом право власності на будинок в порядку спадкування за законом після смерті батька.
Таким чином, відсутність у особи оригіналу правовстановлюючого документу на майно є підставою для відмови у видачі спадкоємцю свідоцтва про право на спадщину. Однак, захистити свої права можливо в судовому порядку, шляхом подання позову про визнання права власності на майно в порядку спадкування.

Якщо у Вас виникли додаткові питання для отримання консультації телефонуйте в Адвокатське об’єднання «Вишневий і Партнери»: + 38 (098) 000 2411 або пишіть: vyshnevyi.partners@gmail.com

Ми в соціальних мережах:

Facebook  https://www.facebook.com/Vyshnevyi.partners

Telegram  https://t.me/vyshnevyi

Instagram  https://www.instagram.com/vyshnevyi.partners/

Youtube https://www.youtube.com/channel/UC3Az6EVAf9brHkaSETZvI-A