%d0%b2%d0%b8%d1%88%d0%bd%d0%b5%d0%b2%d0%b8%d0%b9-%d1%84%d0%be%d0%bd-%d0%b2-%d1%8e%d1%82%d1%83%d0%b1-3-2

Як правильно розлучитись через суд?!

Помічник адвоката АО”Вишневий і Партнери”, дала консультацію про те, які документи потрібні для подачі позовної заяви до суду про розірвання шлюбу, і на що звернути увагу, щоб отримати рішення.

Документи, які вам потрібні:

  • копія свідоцтва про шлюб
  • паспорт Ваш
  • паспорт чоловіка/дружини
  • ідентифікаційний код Ваш
  • ідентифікаційний код чоловіка/дружини
  • якщо є діти, свідоцтво про народження дітей.

Як визначитись куди подавати позов?!

За ст. 27 ЦПК позови подаються за місцем реєстрації відповідача, тобто вашої дружини або чоловіка.

Але, якщо у вас є малолітні діти і проживають разом з вами, можна подати позов за вашим місцем реєстрації.

Що стосується самої позовної заяви?

В інтернеті наразі є багато зразків заяв про розлучення, ви можете взяти будь-який, що вам більше до душі, але прослідкуйте, чи є всі необхідні реквізити, передбачені ст. 175 ЦПК, а саме: дані про Вас, як позивача та чоловіка/дружини як відповідача: Прізвище, імя по батькові, телефони, електронна пошта, ідентифікайний код, адреса реєстрації, адреса для листування.

Якщо ви  проживаєте не за пропискою та якщо якусь інформацію ви не знаєте, не хвилюйтесь. В самій заяві потрібно описати ситуацію, що склалась між вами, чи є у вас діти, як вирішилось питання щодо аліментів та поділу майна. Також обовязково варто підтвердити, що Вами не подано такого ж позову до цією ж особи та указати, у кого знаходяться документи, які ви додаєте до заяви, у вас чи відповідача.

Останній крок для подачі заяви про розлучення – сплатити судовий збір. Квитанцію можна роздрукувати на сайті суду, до якого ви подаєте позов, або сплатити онлайн. Обовязково приєднайте квитанцію до заяви.

 

Документи потрібно готувати у 3-х екземплярах. Два ви подаєте до суду, який направить копію чоловіку чи дружині і один залишиться вам, на якому в канцелярії мають обовязково поставити відмітку.  Після подання заяви, стан розгляду своєї справи ви можете відслідковувати на сайті https://court.gov.ua/fair/ .

 

This post is also available in: Russian