Адвокат по обшуку

ТЕРМІНОВО ПОТРІБНА ДОПОМОГА АДВОКАТА ПІД ЧАС ОБШУКУ? ТЕЛЕФОНУЙТЕ: 098-000-24-11

 

Адвокат виїде до місця проведення обшуку одразу ж після Вашого дзвінка.

photo_2021-12-20_17-31-56

Адвокат під час обшуку перевіряє правові підстави проведення обшуку, повноваження правоохоронців, визначає перелік предметів, для відшукання яких проводиться обшук. Слідкує за додержанням законності та забезпечення прав осіб, в помешканні яких проводиться обшук. Не допускає вилучення предметів, речей, документів, грошових цінностей та іншого майна, на яке не було дано дозвіл правоохоронцям на відшукання та вилучення. Вносить зауваження до протоколу, детально фіксує усі допущені слідчим чи прокурорм порушення. Вживає заходів до повернення тимчасово вилученого майна, в судовому порядку.

ЯКИМ ЗАКОНОМ РЕГУЛЮЄТЬСЯ ПРОВЕДЕННЯ ОБШУКУ?

Обшук – це слідча дія, яка проводиться під час здійснення правоохоронними органами досудового розслідування у кримінальному провадженні відповідно до статтей 234, 235, 236 Кримінального процесуального кодексу України.

ПІДСТАВИ ПРОВЕДЕННЯ ОБШУКУ!

Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді про дозвіл на проведення обшуку житла, автомобіля, офісу чи іншого володіння особи, а також за відсутності судового рішення, виключно у випадках, чітко визначених Законом.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ДО ВАС ПРИЙШЛИ З ОБШУКОМ?photo_2021-03-18_23-50-55-3

Якщо правоохоронці прийшли з обшуком, то необхідно одразу ж зв’язатись з адвокатом та до його приїзду намагатися не пускати в приміщення працівників правоохоронних органів.

Якщо ж, правоохоронці все ж таки проникли у володіння особи до приїзду адвоката, то слід ознайомитися уважно з текстом ухвали слідчого судді, для того, аби з’ясувати: чи чинне судове рішення, чи правильно вказана в ухвалі адреса де проводиться обшук, в якій справі проводиться слідча дія, яке майно планується відшукати.

АДВОКАТ ПІД ЧАС ОБШУКУ:

  • перевірить юридичні підстави для проведення обшуку.
  • перевірить повноваження правоохоронців.
  • визначить перелік предметів, для виявлення та вилучення яких проводиться обшук.
  • прослідкує за додержанням законності під час проведення обшуку та забезпечення прав осіб, в помешканні яких проводиться обшук.
  • унеможливить фальсифікацію та підкидання сторонніх предметів з боку третіх осіб.
  • не допустить вилучення предметів, речей, документів, грошових цінностей на які не було дано дозвіл на вилучення.
  • внесе зауваження до протоколу та детально фіксує усі допущені слідчим чи прокурорм порушення.
  • за результатами обшуку вживає заходів до повернення незаконно вилученого майна, в судовому порядку.

Важливо! Вилучені предмети, речі та документи повинні бути вказані в протоколі з точним перерахуванням їх кількості та характерних ідентифікуючих ознак.

Завдання адвоката перевірити відповідність інформації внесеної до протоколу.

ПЕРЕД ПОЧАТКОМ ОБШУКУ. photo_2021-03-18_23-44-38-2

Слід одержати копію ухвали про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння. Вручити копію судового рішення – обов’язок правоохоронців.

Під час ознайомлення з ухвалою слідчого судді звернути увагу на:

  • строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали;
  • прокурора, слідчого, який подав клопотання про обшук;
  • адресу та характеристики житла чи іншого володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, які мають бути піддані обшуку;
  • особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться;
  • речі, документи або осіб, для відшукання та вилучення яких проводиться обшук.

Радимо поводити себе спокійно не нервувати, не створювати конфліктні ситуації.

Якщо обшук намагаються провести на робочому місці, слід оперативно повідомити якомога більше підрозділів компанії (керівництво, бухгалтерію, відділ продаж, тощо) про факт прибуття представників правоохоронних органів.

Для пам’ятки. В офісі повинні знаходитися тільки ті документи, які необхідні для виконання поточної роботи. Не залишайте на робочому місці жодних сторонніх документів та предметів, речей, документів чи грошових коштів. Також краще, щоб сервер з інформацією знаходився за межами офісу, а доступ до інформації здійснювався через систему логічних паролів. photo_2021-03-18_23-50-58

ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ОБШУКУ! 

  • обмежтесь у спілкуванні з правоохоронними органами;
  • не видавайте та не підписуйте без адвоката жодних документів;
  • якщо обшук відбувається на підприємстві – не залишайте робоче місце або знаходитись поблизу нього;
  • вимкніть комп’ютерну техніку;
  • вимкніть свій мобільний телефон, аби унеможливити вилучення його представниками правоохоронних органів
  • чекайте вказівок адвоката, керівника, уповноваженої особи.
  • вимагайте від слідчого роз’яснення Ваших прав та забезпечення їх реалізації;
  • не ображайте та не погрожуйте особам, що проводять обшук. Будьте стримані. Намагайтесь не розмовляти без нагальної на це потреби.photo_2021-03-18_23-44-39

Працівники поліції досить часто спонукають особу, у якої проводять обшук, до розмов, з метою психологічного впливу на неї. Пам’ятайте, Ви не зобов’язані допомагати представникам правоохоронних органів, під час проведення ними слідчої дії.

Законом не обмежується кількість правоохоронців, які можуть брати участь в проведенні обшуку. При цьому, право на проведення обшуку мають лише ті особи, що зазначені в ухвалі суду.

Обшук може проводитися на підприємстві в присутності адвоката чи представника, але не є обов’язком слідчого чи прокурора проводити обшук виключно при наявності зазначених осіб. Однак, Ви маєте право скористатись правовою допомогою адвоката, тому вимагайте у слідчого залучення адвоката до слідчої дії.

ЗАСТОСУВАННЯ ПІД ЧАС ОБШУКУ ТЕХНІЧНИХ ЗАСОБІВ ФІКСУВАННЯ photo_2021-03-18_23-50-55-2

Застосування технічних засобів фіксування є обов’язковим. Незастосування технічних засобів фіксування кримінального провадження під час обшуку, тягне за собою недійсність процесуальної дії та отриманих внаслідок її вчинення результатів.

Під час обшуку не слід залишати без нагляду осіб, які проводять обшук. Вони повинні рухатися почергово з кімнати в кімнату, а не переміщуватись хаотично по всій території одночасно. Поруч, де проводиться слідча дія обов’язково повинні бути поняті.

Не торкайтесь заборонених предметів чи речей або тих, які Ви вперше бачите та які знайдені у Вас під час обшуку. Обовязково відобразіть це у протоколі, в якості зауважень.

ПОВНОВАЖЕННЯ ПРАВООХОРОНЦІВ ПІД ЧАС ОБШУКУ

Слідчий, прокурор під час проведення обшуку має право відкривати закриті приміщення, сховища, речі, якщо Ви відмовляєтесь їх відкрити добровільно.

Слідчий прокурор може заборонити будь-якій особі залишати місце обшуку до його закінчення та вчиняти будь-які дії, що заважають проведенню обшуку.photo_2021-03-18_23-50-56-2

За рішенням слідчого чи прокурора може бути проведено обшук осіб, які перебувають в житлі чи іншому володінні, якщо є достатні підстави вважати, що вони переховують при собі предмети або документи, які мають значення для кримінального провадження.

При обшуку слідчий, прокурор має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення обшуканого житла чи іншого володіння особи чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження.

Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження.

photo_2021-03-18_23-50-59-2Отже, обшук це специфічна та складна слідча (процесуальна) дія, яка вимагає від усіх її учасників належної підготовки. Зібрані в ході обшуку речі та документи можуть бути використані в якості доказу у кримінальному провадженні. А тому детальне фіксування порушень, допущених слідчим під час проведення обшуку, може кардинально вплинути на оцінку допустимості зібраних в ході обшуку доказів та можливості їх використання у подальших стадіях кримінального провадження.

Тому радимо не експериментувати, а неодмінно звертатись за правовою допомогою до адвоката одразу ж, як виявили що правоохоронці готуються або мають намір провести обшук у Вашому помешканні, на підприємстві чи в офісі.

Виникли додаткові питання? Для отримання консультації телефонуйте в Адвокатське об’єднання «Вишневий і Партнери»: + 38 (098) 000 2411 або пишіть: vyshnevyi.partners@gmail.com

Ми в соціальних мережах:

Facebook  https://www.facebook.com/Vyshnevyi.partners

Telegram  https://t.me/vyshnevyi

Instagram https://www.instagram.com/vyshnevyi.partners

Youtube https://www.youtube.com/channel/UC3Az6EVAf9brHkaSETZvI-A

This post is also available in: Russian

Оставь свой E-mail,
чтобы скачать шаблон

Ваше имя

Телефон

Ваш e-mail

×

photo_2021-02-04_14-05-50_cr

Записаться на консультацию с Александром Вишневым

Это личное знакомство с Александром в течении 1-2 часов. В процессе общения Вы раскрываете суть проблемы, предоставляете необходимые документы для анализа и получаете ответы на вопросы.
Стоимость консультации — от 1 000 грн.

Ваше имя

Телефон

×

consultation 

Консультация

от 1 000 грн.

Это личное знакомство длительностью 1 час. Во время консультации Вы подробно описываете сложившуюся ситуацию, предоставляете необходимые документы для детального анализа и получаете ответы на вопросы, которые Вас интересуют.

×

consultation 

Брачный договор

от 2500 грн.

Заключение договора – один из наиболее удобных и эффективных способом достижения согласия между людьми. В договорном порядке можно разделить имущество, согласовать вопросы касательно воспитания ребенка и выплаты алиментов. Наибольшим плюсом этого процесса является то, что каждая из сторон имеет возможность контролировать ситуацию и принимать решения в равной доле.

×

consultation 

Медиация

от 5000 грн.

Семейная медиация – это способ мирного урегулирования конфликта между сторонами с помощью не заинтересованной стороны (медиатора – семейного адвоката). Адвокаты “Вишневый и Партнеры” обладают необходимыми знаниями и помогут Вам найти решение ситуации, которое подойдет обеим сторонам.

×

consultation 

Судебное урегулирование

от 10000 грн.

Если все-таки Вам не удалось достичь понимания с другой стороной, спор можно решить в судебном порядке. Адвокаты “Вишневый и партнеры” имеют 10-ти летний опыт представления интересов в суде, поэтому нам под силу вести дело любой сложности.

×