

Народними депутатами в першому читанні прийнято законопроект №3695 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька щодо догляду за дитиною», саме його нормами передбачено новий вид відпустки для батька новонародженої дитини.
Цей законопроект має на увазі:
Доповнити Кодекс законів про працю та Закон України «Про відпустки» новим видом відпустки – відпусткою при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів, яка оплачується за рахунок роботодавця. Таку відпустку пропонується надавати одній із перелічених осіб:
– чоловікові, дружина якого народила дитину;
– батькові дитини у разі, якщо вона не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір'ю дитини, але які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки;
– бабі або дід, або іншому повнолітньому родичу дитини, фактично доглядає дитину, якщо мати (батько) дитини є самотньою матір'ю (батьком).
2) Визначити відпустку з догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, як рівне право кожного з батьків дитини (матері та батька) та внести відповідні зміни до статей 179, 181 Трудового кодексу та статей 18, 20 Закону України «Про відпустки».
3) Доповнення положення статті 182-1 Кодексу законів про працю та статті 19 Закону України «Про відпустки» про право працівників обох статей, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи, на додаткову відпустку.
4) Доповнення положення статті 51 Кодексу законів про працю щодо можливості встановлення скороченої тривалості робочого часу для чоловіків, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дитини з інвалідністю, та батьків, які виховують дітей без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері у лікувальному) установі).
Якщо у Вас виникли додаткові питання для отримання консультації, телефонуйте: + 38 (098) 000 2411 або пишіть: vyshnevyi.partners@gmail.com