

До адвокатського об'єднання «Вишневий та Партнери» звернувся мешканець Києва, на якого співробітниками управління патрульної поліції м. Києва було складено протокол про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 130 КУпАП (Управління транспортними засобами особами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їхню увагу та швидкість реакції).
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 17.07.2017 року складеним працівниками управління патрульної поліції м. Києва клієнт о 02:30 годині рухаючись у м. Києві по проспекту Героїв Сталінграда 7, керував автомобілем марки «Mercedes-Benz GL 320», маючи при цьому ознаки наркотичного сп'яніння (поведінка відповідає обстановці, зіниці очей не реагують на світло, блідий колір шкіри обличчя). Від проходження в установленому законом порядку огляду на стан наркотичного сп'яніння водій відмовився у присутності двох свідків, порушивши цим вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху, вчинивши адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Постановою судді Оболонського районного суду м. Києва від 25 вересня 2017 року клієнта було визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 600 (шістсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) рублів, з позбавленням його права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
На зазначене рішення адвокатами адвокатського об'єднання “Вишневий та Партнери” Вишневим Олександром Вікторовичем та Сабадін Аллою Василівною підготовлено та подано апеляцію, в якій поставлено питання про відміну судового рішення та припинення провадження у справі у зв'язку з відсутністю у діях клієнта складу адміністративного правопорушення.
В результаті ретельної перевірки доказів апеляційної скарги та повторного дослідження доказів, суддею першої інстанції було досліджено односторонньо, постановою судді Апеляційного суду м. Києва від 2 квітня 2018 року апеляційну скаргу – задоволено, постанову Оболонського районного суду м. Києва від 25 вересня 2017 року, яким клієнта визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП скасовано, а провадження у справі закрито на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП. Адвокати адвокатського об'єднання “Вишневий та Партнери” здобули чергову перемогу.