• +38 098 000 2411
  • Про компанію
  • Команда
  • Відгуки
  • Успішні справи
  • Консультації та Новини
  • Усі послуги
  • Ціни
Безымянный_3_Монтажная_область_1_копияБезымянный_3_Монтажная_область_1_копияБезымянный_3_Монтажная_область_1_копияБезымянный_3_Монтажная_область_1_копия
  • Військовий адвокат
    • Відстрочки
    • Затримання ТЦК
    • Виплати військовим
    • СЗЧ
    • Бронювання
  • Автоадвокат
    • Адвокат з ДТП
    • Стягнення збитків після ДТП
    • ст. 130 КУпАП
  • Цивільні справи
    • Стягнення аліментів
    • Визначення місця проживання дитини
    • Поділ майна
    • Розірвання шлюбу
    • Усунення перешкод у спілкуванні з дитиною
    • Спори про право власності на майно
    • Сімейні справи
  • Кримінальні справи
    • Справи щодо крадіжок
    • Справи щодо незаконного обігу наркотичних засобів
    • Загальні кримінальні справи
    • Адвокат з обшуків
    • Тренінги для працівників. Алгоритм поведінки під час обшуку.
  • Господарські справи
    • Супровід податкових перевірок
    • Стягнення заборгованості
    • Декларування ФОП. Доступ податкової до банківської таємниці ФОП
    • Юридичні послуги для бізнесу
    • Оскарження податкових повідомлень рішень
    • Перевірка забудовника
    • Супровід угод, пов’язаних з нерухомістю
    • Трудові спори
    • Спори пов’язані з ремонтом та будівництвом
  • Контакти

Закриття провадження у справі про банкрутство на стадії розпорядження майном боржника при невисуненні кредиторських вимог.

22.03.2021

ТОВ «Ітек Транс» звернулося до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство відповідно до ч. 4 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства (КУзПБ) у зв'язку з наявною та непогашеною заборгованістю.

Господарський суд міста Києва ухвалою закрив провадження у справі № 910/16593/19 про банкрутство ТОВ «Ітек Транс» на підставі п. 8 ч. 1 ст. 90 КУзПБ, згідно з яким господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство, якщо господарським судом не встановлено ознак неплатоспроможності.

Постанова суду мотивована тим, що після оприлюднення офіційного оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ «Ітек Транс» на дату проведення попереднього засідання до боржника не висунуто вимог.

Постановою Північного апеляційного господарського суду ухвалу місцевого господарського суду скасовано, справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.

Апеляційний господарський суд дійшов висновку, що законодавець чітко визначив стадії провадження у справі про банкрутство, а саме після визнання боржника банкрутом, та підстави для закриття провадження у справі про банкрутство боржника у разі, коли після офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про його банкрутство не висунуто вимог. Якщо ж вимоги кредиторів не будуть висунуті до боржника і на цій стадії, суд закриває провадження на підставі п. 6 ч. 1 ст. 90 КУзПБ, відповідно до якого господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство, якщо до боржника після офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про його банкрутство не висунуто вимог, та застосовує наслідки, передбачені ч. 4 ст. 90 цього Кодексу.

За результатами касаційного перегляду постанови суду апеляційної інстанції ВС її скасував та залишив в силі ухвалу суду першої інстанції.

У разі, коли після оприлюднення офіційного оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство на дату проведення попереднього засідання до боржника не висунуто вимог, суд не має змоги належним чином дати обґрунтовану оцінку твердженням боржника щодо його неплатоспроможності, адже такі твердження боржника у процедурі банкрутства мають бути досліджені судом з урахуванням як думки розпорядника майна, так і інших конкурсних кредиторів. Тому подальше проведення справи про банкрутство є неможливим, у зв'язку з чим його належить закрити на підставі п. 8 ч. 1 ст. 90 КУзПБ.

Норма ч. 4 ст. 49 КУзПБ, якою встановлено право суду прийняти постанову про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, обмежена випадком наявності конкурсних кредиторів із правом вирішального голосу (зборів кредиторів) за умови недобросовісної бездіяльності цього органу щодо прийняття рішення про подальшу частку процедури банкрутства.

У цьому вбачається встановлення законодавцем балансу між інтересами боржника, щодо якого застосовано мораторій на задоволення вимог конкурсних кредиторів, та інтересами добросовісних кредиторів такого боржника – як конкурсних, так і поточних, які мають легітимні очікування щодо погашення наявних боргів боржника перед ними.

Детальніше з текстом постанови КГС ВС від 11 лютого 2021 року у справі № 910/16593/19 можна ознайомитися за посиланням https://reyestr.court.gov.ua/Review/94999454.

Поділіться
admin

Схожі

28.03.2025

Арештували майно? Прийшли з обшуком? Коментує адвокат Олександр Вишневий


Детальніше
28.03.2025

Квартира за особисті кошти у шлюбі? Коментує адвокат Ірина Домітращук


Детальніше
28.03.2025

Розлучення під ключ. Швидко, дистанційно, без вашої участі. Адвокат Олександр Вишневий


Детальніше

Залишити відповідь

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.

Не знайшли потрібну інформацію?

Не знайшли потрібну інформацію?
Ми працюємо з пн-пт:
9:00-19:00
Телефон для безкоштовної консультації:
+38 098 000 2411
Слідкуйте за новинами:
Telegram Instagram YouTube Facebook
  • Про компанію
  • Команда
  • Відгуки
  • Успішні справи
  • Консультації та Новини
  • Усі послуги
  • Ціни
© 2026 Vyshnevyi and Partners — Адвокатське об'єднання. All Rights Reserved. Muffin group
    Наши контакты
    • +38 098 000 2411
    Услуги
    • Про компанію
    • Команда
    • Відгуки
    • Успішні справи
    • Консультації та Новини
    • Усі послуги
    • Ціни

      Форма зворотного зв'язку

      Залиште повідомлення і адвокат зв'яжеться з Вами найближчим часом


      Ваш телефон